5.ua

Каталонія зробила ще один крок до незалежності

  Наступним кроком стане підписання депутатами петиції до Мадриду з вимогою надати право проведення такого опитування. На референдумі каталонці мають відповісти на два запитання: «Чи хочете ви, щоби Каталонія стала державою?» та «Якщо так, чи хочете ви, щоби Каталонія стала незалежною державою?».

  Мешканці регіону багато років намагаються відокремитися від королівства. Наприкінці сімдесятих уряд був змушений піти на поступки та визнати Каталонію автономною. Регіон є найбагатшим в Іспанії – виробляє чверть ВВП. Місцева влада вважає, що прибутки не повертаються до Каталонії і, фактично, вона утримує депресивні регіони країни. Офіційний Мадрид же наголошує – будь-які зазіхання на незалежність є порушенням конституції.

  Артур Мас, президент Каталонії: «Я щасливий, що парламент ухвалив це рішення. Тепер очевидно, що більшість людей підтримує процес відокремлення. Як демократ і каталонець, я неймовірно радий».

  Алісія Санчес Камачо, депутат: «Сподіваюся, парламент та пан Артур Мас приймуть демократичну відповідь іспанського парламенту, коли ті відмовлять їм у проведенні референдуму».

  Попередній матеріал
  Лісова пожежа у Каліфорнії – підпалювачів затримали
  Наступний матеріал
  Регіонал: репресивні закони прийняті через поведінку опозиції