Кандидати у президенти Франції стають популярними героями карикатур

  Передвиборна кампанія на сторінках коміксів. Кандидати у президенти Франції стають популярними героями карикатур і політичної сатири.

  За два тижні до виборів вони витіснили із коміксів навіть традиційних героїв - Тінтіна та Астерикса. Лише чинному президентові Ніколя Саркозі - присвятили понад десяток різних видань. Вони розповідають про усі аспекти політичного і родинного життя глави держави. Не обділені увагою художників й інші кандидати Франсуа Оллонд та Марин Ле Пен. Це найпопулярніші герої карикатур на сторінках періодичних видань. Користується попитом у книгарнях і збірний комікс, де людям пропонують самотужки зібрати ідеального президента - з різних частин окремих кандидатів. 

  Марк Шийович, власник магазину коміксів: "Цей різновид карикатури, чи, точніше, сатиричного політичного коміксу, почав розвиватися у 2007-му. Тоді Ніколя Саркозі як раз обрали президентом. Але, мабуть - не лише це стало поштовхом. Просто щоразу коли ми переживаємо складні часи - карикатура і сатира - стають дедалі популярнішими".

  Метью Сапа, художник: "Небезпечною є краикатура. Маю на увазі, коли художник малює, його тягне зробити карикатуру - бо це дуже легко. Але насправді - треба бути справедливими. А карикатура дуже часто - надто спотворює дійсність, зраджує правду".

  Попередній матеріал
  Свою сторінку в Фейсбук тепер має губернатор Київщини
  Наступний матеріал
  Справа про отруєння Віктора Ющенка може бути закрита
  Теги: