5.ua

Нідерландці щодо референдуму налаштовані скептично, бо не зовсім розуміють, про що їх запитують - Іванов

31 березня і 1 квітня в Амстердамі вперше пройшли дні українського кіно. Російська пропаганда працює: сайт про цю подію атакували хакери

Нідерландці налаштовані скептично, бо дезінформовані, що референдум присвячений членству України в ЄС. Про це телефоном в ефірі "5 каналу" під час "Інформаційного ранку" заявив генеральний директор компанії "Артхаус трафік" Денис Іванов, організатор днів українського кіно в Амстердамі.

"Вирішили сконцентруватися на показі документальних фільмів, які стали призерами великих міжнародних фестивалів. У нас є "Зима у вогні" Євгена Афінеєвського, яка представляла Україну на премії "Оскар" у номінації найкращий документальний фільм. Ми показували фільм "Російський дятел" Чеда Грасії, який був одним із переможців "Санденс", і класичний фільм 20-х років у супроводі живої сучасної музики, написаної Антоном Байбаковим. Тобто сама ідея була показати документальне кіно, розповісти трохи про нашу країну журналістам, блогерам, геополітичним діячам, активістам", - наголосив Іванов.

За його словами, українські організатори не тільки показували кіно, а й проводили дискусії після показів. Виявилося, що одна з найвідоміших акторок у Нідерландах, це акторка з українським корінням Вікторія Кобленко, і вона була модератором цих дискусій, таким чином зв'язуючи Україну та Нідерланди.

Іванов наголосив, що Україна насправді дуже багато зробила. Окрім днів кіно, була проведена дуже серйозна робота МЗС, "Держкіно" та волонтерськими структурами, але "це референдум, де Україна не має великої кількості маневрів, тому що це референдум, де зіштовхнуться євроскептики з поборниками єдиної Європи. Україна тут привід євроскептиків ще раз висловитися щодо того, що вони не бачать розвитку Євросоюзу".

Іванов наголосив: "Основна підміна відбулася тому, що нідерландці вважають, що референдум цей присвячений тому, що Україну беруть в ЄС і вона буде членом Євросоюзу, хоча насправді йдеться лише про асоціацію, торгову угоду. А ще російська пропаганда працює на розкачування ситуації. Навіть сайт, на якому можна було реєструватися на наші дні кіно, на нього здійснювали хакерські атаки, а в залі були люди, які ставили провокаційні запитання. В цілому у мене таке враження, що нідерландці налаштовані скептично, тому що не зовсім розуміють, про що їх запитують. Тому і відповідь їхня буде теж неправильна".

Як повідомляв 5.ua, 7 квітня 2015 року нижня палата парламенту Нідерландів ратифікувала угоду про асоціацію Україна-ЄС. Нагадаємо, 19 січня 2016 року Посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що референдум у Нідерландах не "вб'є" угоду про асоціацію, але несе юридичні ризики.

Попередній матеріал
Міноборони: Солдати-строковики не служитимуть у зоні АТО
Наступний матеріал
Терористи обстріляли з артилерії житловий сектор Авдіївки - Аброськін
Теги:
Loading...

Кулеба: Референдум у Нідерландах спрямований не так проти України, як проти ЄС

Експерт: Попри рекомендаційний характер референдуму в Нідерландах, Україні не можна його недооцінювати

Порошенко: Голосування на референдумі у Нідерландах стосуватиметься майбутнього не лише України, а й усього ЄС

Негативний результат референдуму в Нідерландах може спровокувати континентальну кризу – Юнкер

За жодним опитуванням нідерландські прихильники асоціації України з ЄС поки що не перемагають - Кулеба

Порошенко зустрівся з прем’єром Нідерландів і генсеком ООН