Ірландія погодилася на допомогу від ЄС

  Ірландія погоджується прийняти допомогу з підтримки своєї банківської системи від Євросоюзу. Про це повідомив прем`єр-міністр країни - Брайан Коуен. План антикризових заходів розглянуть міністри фінансів держав-учасниць єврозони на саміті в Брюсселі. Експерти сподіваються, що завдяки цьому Ірландію вдасться вберегти від вірогідного дефолту, і курс євро залишиться стабільним або навіть зросте. Інакше валюті загрожуватиме обвал.

  Тридцяти відсотків досяг дефіцит бюджету Ірландії. Незважаючи на це, уряд відкидав будь-яку фінансову допомогу з боку ЄС. Лише під тиском держав-учасниць єврозони Дублін погодився на міжнародну підтримку банківської системи країни. Перед парламентськими виборами, які відбудуться двадцять п`ятого листопада, правляча коаліція боїться втратити довіру громадян.

  Брайан Коуен, прем`єр-міністр Ірландії: "Ми не потребуємо іншої фінансової допомоги, крім підтримки нашої банківської системи. Для збереження стабільної ситуації в зоні обігу євро всі держави повинні діяти спільно. Тому ми беремо участь у брюссельському саміті й обов`язково прислухаємося до виголошених там рекомендацій".

  Майкл Нунен, представник опозиції: "Нехай уряд Ірландії чесно розповість громадянам про стан економіки країни. Люди надзвичайно стурбовані дефіцитом бюджету та боргами банків. Влада ж відмовляється приймати міжнародну допомогу. Добре, що тепер відбулися хоч якісь зрушення у цьому питанні".

  Уряд Ірландії два роки тому рекапіталізував п`ять банків майже на півсотні мільярдів євро. Це створило дірку у головному кошторисі країни. Експерти стверджують, що криза ірландської економіки може знизити курс європейської валюти, як це сталося з Грецією.

  Амадеу Алтафай Тардіо, речник Єврокомісії: "Ми регулярно контактуємо з владою Ірландії. Проводимо аналогічні зустрічі також з урядами інших країн єврозони. До цього всіх нас зобов`язує складна ситуація на європейських ринках. Розв`язувати проблеми потрібно разом".

  План заходів з допомоги банківській системі Ірландії обговорять сьогодні на саміті країн-учасниць зони обігу євро в Брюсселі. Також під час нього розглянуть можливість підтримки португальської економіки. Міністри фінансів спробують запобігти повторенню грецького сценарію в обох країнах. 

  Олександр Войтко, "5 канал"    

  Попередній матеріал
  Кількість жертв пожежі житлового будинку в Китаї зросла до 53 чоловік
  Наступний матеріал
  У Греції нова хвиля протестів
  Теги: