5.ua

Інспектори ООН знову в Сирії – встановлюють винуватця хімічної атаки

  На шпальтах газет і телеекранах, за столами переговорів і в кулуарах – лідери світових держав затято сперечаються щодо Сирії. Так і на Генеральній асамблеї ООН: Москва – на боці Башара Асада, а Вашингтон – підтримує його противників. Обидві країни – і Росія, і США – є членами Ради безпеки ООН. Відтак, таке протистояння паралізує ухвалення будь-якого спільного рішення, і не допомагає сирійцям, які і без хімічної зброї потерпають від громадянської війни.

  Центральна Сирія, провінція Хама. Село Кафер-Набуда – одне з багатьох на лінії фронту. Типова історія – раз-у-раз переходило з рук у руки, допоки мирне населення звідти не виїхало.

  Місцева мешканка: «Ми все покинули три місяці тому... Куди повертатися? Нема куди... Будинки зруйновані...»

  Нині в селі заправляють повстанці-суніти. Називають себе союзниками "Вільної сирійської армії".

  Шейх Ахмед, командир угруповання "Захисники сунітів": «Он там, за пагорбом – вояки Асада... Це ось – наша зброя. Все саморобне».

  На північ, ближче до турецького кордону, позиції повстанців міцніші. Вони майже узяли під контроль Алеппо, і з провінції Ідліб атакують армійські об’єкти у Хамі.

  Командир повстанців: «Це були асадівські свині… Ми хотіли взяти їх у полон, але вийшло так, що убили...»

  Жертвами протистояння стають і мирні сирійці. Як от мешканці міста Аріха, що на півшляху між прибережною Латакією, яку контролюють урядові війська, та містом Алеппо, яке відбивають повстанці. То Аріху з повітря обстрілює армія, то з танків – повстанці.

  Абу Салем, місцевий мешканець: «Ми все утратили. Погляньте, де доводиться жити – в печері! Ледве відчистили її від бруду і води. Та хоч би безпечно...»

  Таких утікачів по всій Сирії – до 5-ти мільйонів, самих лише дітей серед них – понад мільйон. Це означає, що за 2,5 роки громадянської війни з місця знявся кожен п’ятий сирієць. Половині вдається втекти за кордон, до сусідніх Лівану, Іраку, Йорданії. Там – у таборах біженців – умови проживання не набагато кращі, ніж у печерах. І навіть це лягає непосильним тягарем на місцеві бюджети. Фінансування ООН не вистачає, і тому на Генеральній асамблеї сусіди Сирії просять членів ООН – попри розбіжності і неспроможність зупинити війну – подбати бодай про мирне населення Сирії і виділити кошти на їжу, ліки і намети.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Опитування: причина аварійності – дурні та дороги [відео]
  Наступний матеріал
  «Грінпіс» наполягає – їхнє судно росіяни затримали незаконно
  Теги: