5.ua

«Грінпіс» наполягає – їхнє судно росіяни затримали незаконно

  Трьох росіян-активістів «Грінпіс», яких заарештували на судні "Арктик Санрайз", уже допитали в будівлі Слідчого комітету в Мурманську. Що саме повідомили затримані правоохоронцям – слідчі поки що не кажуть. Близько тридцяти іноземців з майже двадцяти країн допитають, коли знайдуть перекладачів. Вони перебувають у кількох ізоляторах тимчасового утримання в Мурманській області. Усім інкримінують піратство. Але президент Росії Володимир Путін уже заявив, що це – точно не воно. Проте, чому правоохоронці силою утримують активістів – він також не сказав.

  Володимир Путін, президент Росії: «Я не знаю деталей, что там произошло, но то, что это были не пираты – совершенно ясно. Хотя формально они и пытались захватить платформу. И наши пограничники не могли знать, кто именно пытается захватить ее».

  У російському офісі «Грінпіс» також кажуть, що їхніх активістів не можна судити ні за піратство, ні за будь-яким іншим звинуваченням. Адже їхній протест був мирним й законів вони не порушували. Проте у швидке звільнення колег – не вірять. Кажуть – у російських правоохоронців багата фантазія.

  Іван Блоков, директор російської програми «Greenpeace»: «Ми не знайшли жодної статті в Кримінальному кодексі Російської федерації, за якою можна судити наших активістів. Не порушили вони й міжнародних законів. Уся справа побудована виключно на фантазії поліції та Слідчого комітету. А вона наших правоохоронців може завести дуже далеко. Тому навіть не знаю, чим може закінчитися ця ситуація».

  Формально, російські правоохоронці пояснюють арешт активістів «Грінпіс» тим, що двоє членів команди «Арктик Санрайз» минулого тижня намагалися видертися на бурову платформу «Газпрому». Захисники природи не заперечують цього, хоча наголошують, що акція була виключно мирною. Але навіть у такому випадку, на думку екологів, прикордонники мали право затримати лише протестувальників, а не весь екіпаж разом із судном. «Грінпіс» готовий надати докази, що корабель на момент захоплення російськими правоохоронцями не перебував ні в територіальних водах Федерації, ні у її економічній зоні.

  Володимир Чупров, голова російської енергетичної програми «Greenpeace»: «У нас есть вся необходимая информация и с приборов корабля, и с международных онлайн-порталов, которые следят за перемещениями судов, что "Арктик Санрайз" не пересекал ни зону в три мили, ни пятисотметровою дистанцию. Это очень важно, и надеюсь, что эти доказательства будут учтены».

  За статтею "піратство" активістам може загрожувати п’ятнадцять років тюрми. Адвокатів до них правоохоронці допускають тільки під час слідчих дій. Зустрітися із затриманими в ізоляторах дозволили лише дипломатам. Скільки часу захисники природи будуть під вартою – правоохоронці поки не кажуть.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Інспектори ООН знову в Сирії – встановлюють винуватця хімічної атаки
  Наступний матеріал
  У МОЗ не знають, як можна виконати їхні ж абсурдні санітарні норми [відео]
  Теги:
  Loading...