5.ua

У МОЗ не знають, як можна виконати їхні ж абсурдні санітарні норми [відео]

  Діти: «Я Марічка, а я Настічка, ми поварята, розкладаємо ножі, виделки, хліб».

  У маленьких кухарів сервіровка стола – чітко за правилами. Та у їхніх вихователів працювати за правилами тепер не виходить. Нові санітарні норми, як би не хотіли, а виконати – нереально. В одному пункті – вимога підтримувати вологу 40-60 відсотків і заборона зволожувачів повітря. Або нормативна температуру в межах 18-21 градуса тепла і тут же – заборона використовувати кондиціонери.

  Надія Шашенок, завідувач дитячого садка: «Ну вибачте, якщо температура на вулиці 25, то температура в групі не може бути 18-19 градусів».

  Заводити малюків у приміщення треба через три входи: окремо – ясельні групи, окремо – старші. А ще вихователі мусять розпрощатися з прикрасами – навіть обручки одягати заборонено.

  Вихователька: «Як кожна жінка, вихователь хоче виглядати гарно, то я думаю, шо то вже черезчур».

  Занадто – кажуть і про інструкції щодо облаштування території навколо садків. За новими правилами оцю троянду вже треба викорчувати, бо рослин з колючками не має бути.

  Діти: «В гонки ганяємо, ага, отак ганяли».

  Ганяти хлопцям тісно не буде. За новими правилами, на кожного малюка – не менше 20 квадратних метрів зеленої зони. А ще – групові майданчики з тіньовими навісами і спортмайданчики. Та про такі території українським садочкам – хіба тільки мріяти.

  Лариса Яременко, завідувач дитсадка: «А території закладів дошкільних, а земельні ділянки – вони які є, такі є, то це може від закладу задежати? Ні!»

  Як виконати непідйомні норми – їхні автори рецептів не дають. Запевняють лише – нові правила розробили, щоби діти росли здоровими.

  Надія Полька, заступник директора Інституту гігієни і медичної екології Національної академії медичних наук України: «В маленьких містечках, може, неможливо виконати, але до цього треба прагнути. Ми й не повинні казати, як їх виконати».

  У профільному відомстві теж не знають, як виконати нові норми, що набули чинності 1 вересня.

  Ірина Пархоменко, начальник управління департаменту освіти і науки м. Києва: «Ми всі працюємо спокійно, ми ніяких різких рухів не робимо, ми вивчаємо ситуацію».

  Поки ситуацію вивчають, у приватних дитсадках теж побоюються – дошкільні заклади, яких і так бракує, опиняються під загрозою постійних штрафів за невиконання норм, або й взагалі – закриття.

  Валентина Кравченко, директор приватного дитсадка: «Не відповідає кількість умивальничків, не відповідає кількість метрів від садка до дороги – має бути 25 метрів. Якшо отак прискіпуватися, то кругом одні порушення».

  Відповідальність за порушення – від дисциплінарної до кримінальної. У санепідемслужбі заспокоюють – суворими не будуть.

  Олексій Даниленко, начальник відділу Держсанепідслужби України: «Контролюючі органи ідуть на компроміс, головна наша мета – дотримуватись цих правил».

  Та погоджуватися на ці правила освітяни не планують. Уже збирають робочі групи, щоби вносити свої правки в дитячі норми.

  Інна Неродик, Ірина Герасимова та Андрій Ковальов, 5 канал.

   

  Попередній матеріал
  «Грінпіс» наполягає – їхнє судно росіяни затримали незаконно
  Наступний матеріал
  Батьки школярів – проти нав’язування дітям російської мови [відео]
  Теги: