5.ua

Батьки школярів – проти нав’язування дітям російської мови [відео]

  Марія, учениця 5-го класу: «Когда у товарищей согласия нет - на лад их дело не пойдёт, и выйдет из него не дело, только мука. Однажды лебедь, рак и щука...»

  У Машиній школі – пересварилися, як у тій байці. За мову, а точніше проти мови – російської, як другої іноземної.

  Марія, учениця 5-го класу: «Я краще буду вчити іноземну мову, а не якусь російську, бо я хочу вчитися за кордоном, а не в Україні».

  З першого вересня друга іноземна у цих п'ятиклашок – російська, дві години на тиждень. Кілька батьків повстали.

  Майя Мартиненко, мати п’ятикласниці: «Або німецьку, або французьку, або польську, або чеську – нам будь-яка альтернатива».

  Людмила Шпот, мати п’ятикласниці: «Байдуже, яка мова – я розумію, що російську вони вивчать і так».

  Нововведення про другу іноземну – від Міністерства освіти. Ще влітку міністр запевнив – мову для дітей обиратимуть батьки. Більшість забажала німецьку. А група батьків учнів 76-ї школи кажуть – їх і не питали.

  Людмила Шпот, мати п'ятикласниці: «Якщо стоїть питання вирішувати шкільні проблеми – з батьками радяться, а коли вибирається мова – то тут порада батьків не потрібна».

  Дирекція школи – спростовує. З головами батьківських комітетів, кажуть, порадилися ще до початку навчального року. Російській тоді ніхто не противився.

  Ольга Знак, директор школи №76 м. Києва: «Є ось реєстрація людей, які були на цій раді школи».

  Журналіст: «І ніхто не був проти?»

  Ольга Знак, директор школи №76 м. Києва: «Проти людей не було».

  Навіть можливостей викладати іншу мову, окрім російської, школа не має, хоча і не проти. Рішення, кажуть, з Міносвіти до них прийшло, а кадри і підручники – ні.

  Ольга Знак, директор школи №76 м. Києва: «Це третина ставки вчителя. Знайти людину на 6 годин доволі важко».

  Тож і викладають тепер російську. Деякі батьки – задоволені, і вбачають у мовних суперечках лише "політику".

  Віталій Роман, батько п’ятикласниці: «Они не умеют писать ни на русском, ни на украинском, потому что у нас на этот язык изжога. Согласен, у нас как-то накалена обстановка с этой изжогой. Но давайте решим этот вопрос не в школе».

  Та політика таки прийшла на шкільні збори – у вигляді народних депутатів та їхніх помічників. Сперечалися – хто російською, хто українською.

  Володимир Немирович, батько п’ятикласниці: «Справа в тому, що російська мова – це мова спілкування, як казав отой журналіст».

  Журналіст: «Це депутат був».

  Володимир Немирович, батько п’ятикласниці: «А, ну може депутат, да. Я головного не сказав – з цих зборів оті депутати влаштували своє політичне шоу».

  Зрештою, примирилися і вирішили провести ще одне опитування батьків п'ятикласників – яку мову, як другу іноземну, вчитимуть їхні діти. Викладач української Людмила Йосипівна таку мовну баталію у школі бачить уперше. Вона шкодує дітей, яких торкнулося нововведення, і надалі хоче зважених рішень від освітянських чиновників.

  Людмила Рубан, викладач української мови і літератури: «У них щодня 6 уроків, один день 7 уроків. Це зовсім малі діти і для них абсолютно цього не потрібно. І тим більше треба продумувати, чи є база для того, щоб вводити другу іноземну мову».

  Анна Мірошниченко, Леонід Коваленко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У МОЗ не знають, як можна виконати їхні ж абсурдні санітарні норми [відео]
  Наступний матеріал
  У ЄС заговорили про бойкот російських товарів
  Теги:
  Loading...