Інспектори МАГАТЕ оглянули урановий завод в Ірані (РОЗШИРЕНО)

  Новий урановий завод в Ірані - оглянули міжнародні інспектори МАГАТЕ. Вже за дкілька днів - з доповіддю виступить директор Агенції з питань ядерної енергетики.

  У центрі уваги - новий урановий завод поблизу міста Кум. Лідери Росії, США, Китаю, Великої Британії, Франції та Німеччини занепокоїні проектом Ірану - під назвою "мирний атом". Країна значний час приховувала будівництво комплексу. І лише місяць тому - оголосила про намір відкрити новий ядерний об`єкт. Водночас - Тегеран запросив на завод інспекторів МАГАТЕ.

  Герман Накаертс, інспектор: "Ми дослідили енергетичний об`єкт. Утім - точної інформації надати поки що не можемо. Нам потрібен деякий час для анализу".

  За даними Сполучених Штатів -  на новому іранському заводі може бути більше трьох тисяч центрифуг для збагачення урану. А цього достатньо, щоб виробляти по одній атомній бомбі на рік. Натомість - іранська влада заспокоює Захід. Такі дії лише спрямовані на забезпечення країни енергією.

  Реджеп Тайїп Эрдоган, прем`єр-міністр Туреччини: "Іран має право на таку програму, як мирний атом. Здобування енергії нічим не зашкодить іншим країнам".

  Сьогодні ж - Іран має вирішити, чи погоджуватися на пропозицію МАГАТЕ, а саме - постачати частину виробленого палива до Росії. На цих умовах - світова спільнота згодна на роботу іранського ядерного об`єкту.

  Олена Кабанець, 5 канал

  Попередній матеріал
  Родичі моряків просять активізувати зусилля із визволення екіпажу "Аріани"
  Наступний матеріал
  Антикризовий саміт ЄС стартує у Брюсселі (РОЗШИРЕНО)
  Теги: