Антикризовий саміт ЄС стартує у Брюсселі (РОЗШИРЕНО)

  Антикризовий саміт Європейського союзу стартує у Брюсселі. Там представники двадцяти семи членів ЄС обговорять подільші стратегії боротьби із глобальним потеплінням. На порядку денному - також підготовка до виборів президента Євросоюзу. Також на саміті сподіваються вирішити проблему ратифікації Лісабонської угоди, єдиним противником якої є Чехія.

  Бути чи не бути - вирішенню проблеми з глобальним потеплінням обговорюватимуть на офіційній зустрічі члени ЄС. Спеціалісти певні - залишати проблему на самоплив не можна. Хоча напередодні російські науковці взагалі відкинули глобальне потепління -називаючи його нав`язливим явищем. Утім - прислухатися до них європейські радники не збираються.  

  Тім Гор, представник організації кліматичних змін: "Вже за два дні ми будемо мати результати саміту. Адже тепер ЄС у центрі уваги. На порядку денному - глобальні кліматичні зміни. Сподіваємося, що вони дійдуть згоди у вирішенні цієї проблеми".

  Другим етапом перемовин ймовірно стане - президенство Євросоюзу. На пост претендують колишні прем`єр-мініст Британії Тоні Блер, президент Ірландії Марі Робінсон та прем"єр Люксембургу - Жан-Клод Юнкер. Але для призначення першого лідера ЄС - потрібна ратифікація Лісабонської угоди, яка передбачає введення кандидата на пост президента. Тож для початку її треба - РОЗБЛОКУВАТИ.

  Марко Інцерті, член Єврогрупи: "Це дуже велика проблема для радників. Вони повинні знайти шляхи для того, щоби Лісабонську угоду ратифікували. Але Чехія не поступається вже давно".

  Чехія - єдина країна, яка й досі не узгоджує європейський документ. Натомість - вона вимагає у ЄС фінансових пільг для себе. Лісабонська угода передбачає реформацію усіх інститутів влади Європейського Союзу.

  Олена Кабанець, 5 канал  

  Попередній матеріал
  Інспектори МАГАТЕ оглянули урановий завод в Ірані (РОЗШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  Лікарі: епідемія грипу киянам поки не загрожує
  Теги: