Гучна справа про масове вбивство цивільних в Іраку американськими вояками завершилася

  Гучна справа про масове вбивство цивільних в Іраку американськими вояками завершилася звільненням обвинувачених. У Каліфорнії на волю випустили останнього підсудного - після його каяття.

  Воля в обмін на визнання у причетності до вбивства 24 людей. Каліфорнійський суд відпустив останнього із обвинувачених у гучній справі. За рішенням феміди сержант Френк Вутерич не відбуватиме покарання у в`язниці за злочин 6-річної давнини. У листопаді 2005 року в іракському місті Хадіта американські морські піхотинці вбили 24 мирних жителів. Загинули переважно жінки та діти. Вутерич керував розташованим у Хадіті підрозділом морпехів. Його адвокат каже - визнання провини його підзахисним є достатнім для отримання волі. І додає - Вутерич сам наполягав на зізнанні.

  Ніл Пакет, адвокат Френка Вутерича: "Він сказав нам, що так буде правильно. Хотів взяти на себе відповідальність за свої дії у той день. Наполягав, що так почуватиметься ліпше".

  Однак правозахисники іншої думки.

  Джо Сторк, заступник директора Human Right Watch на Ближньому Сході: "За те, що трапилося, відповідати має він. Якщо, як каже, Вутерич, він видав наказ: "Спершу стріляй, згодом питай". Це порушує правила американської морської піхоти".

  В Іраку - шоковані звільненням Вутерича.

  Абу Фад, мешканець Багдада: "Вирок американському солдату - несправдливий та жорстокий. Якби в Америці вбили собаку чи будь-яку іншу тварину, рішення було би суворішим. Ми гаряче засуджуємо такий вердикт".

  Ум Ясімін, мешканка Багдада: "Я вимагаю, щоби американці змінили цей вирок на справедливіший".

  Серед дев`ятьох обвинувачених морпехів Френка Вутерича звільнили останнім. Іншим членам його підрозділу спершу також висунули обвинувачення у масовому вбивстві, але згодом усіх відпустили.

  Мирослава Пеца, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Одинадцять ув’язнених Горлівської виправної колонії порізали собі вени
  Наступний матеріал
  Сприяти ухваленню змін до Бюджетного кодексу просить влада столиці Комітет з економічних реформ
  Теги: