5.ua

Грузія – на порозі президентських виборів

  Рекордна кількість кандидатів претендують на посаду грузинського президента – 23-є. Та хто б не переміг, це буде не Михайло Саакашвілі. Третього поспіль терміну президентства грузинські закони не передбачають. Тож голова держави готується скласти повноваження. Вже виїхав із резиденції, лишилося забрати речі з кабінету в Палаці президента. А під вікнами будівлі вже заморозили одне із дітищ Саакашвілі – будівництво сучасного Центру музики й драми. Зупинене і зведення оборонних споруд навколо столиці, і нового аеропорту... Пусткою може стати і парламент, збудований у Кутаїсі. Депутати вже після Нового року хочуть повернутися до столиці.

  Давід Бакрадзе, кандидат у президенти Грузії: «Ці вибори – це такий собі тест для Грузії, чи буде вона далі просуватися до Європи і євроатлантичної інтеграції. Я думаю, це єдиний правильний шлях для нашої країни».

  Давід Бакрадзе – один із кандидатів, що готові продовжувати курс Саакашвілі на захід. Утім, згідно з опитуваннями, за нього готові голосувати лише близько 20% виборців. Попереду – із удвічі більшою кількістю прихильників – кандидат від теперішньої більшості у парламенті, яка і заморожує ініціативи чинного президента.

  Георгій Маргвелашвілі, кандидат у президенти Грузії: «Ми знаємо, що ми фаворити цих президентських перегонів. Перемога – за нами. Я впевнений у результаті, позаяк отримав мандат довіри від політичної коаліції, як кандидат».

  Хоч би як провладний кандидат був певен в успіху, ситуація зовсім не однозначна. В нього замало голосів для перемоги, до 20% грузинів досі не визначилися з вибором. А це може означати якщо й не перемогу опозиціонерів, то другий тур. Однак, цей варіант для правлячої коаліції неприйнятний – заявив прем’єр-міністр Бідзіна Іванішвілі. Бо означатиме провал усієї політики останнього року.

   Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Влада взялась порахувати українських соціальних сиріт [відео]
  Наступний матеріал
  Післязавтра – 125-та річниця народження Нестора Махна [відео]
  Теги: