Фото Getty Images

Громадянина Чехії звинуватили в участі у бойових діях на боці РФ

  За словами чеського журналіста-розслідувача, на Донбасі воює багато чехів і словаків, однак їх кількість точно невідома

  Суд у Чехії вперше висунув звинувачення проти чеського громадянина в участі в бойових діях на сході України на боці незаконних збройних формувань. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на "Радіо свобода".

  Зазначено, що розгляд справи триває у крайовому суді міста Градець.
  За словами представника крайової прокуратури Павла Бужгі, на це кримінальне провадження "накладено інформаційне ембарго".

  "Це означає, що більше інформації, стосовно цієї справи, її тривалості, ходу розслідування і правового статусу надаватися не буде аж до зняття ембарго", – заявив Бужгі.

  Відомо, що законодавство Чеської Республіки дозволяє службу громадян в арміях держав-нерезидентів НАТО тільки за згодою головнокомандувача Збройних сил Чехії.

  "З того, що мені про нього відомо, це людина, яка вже довго шукає в житті військові елементи, він служив і в чеській армії. А до цього він деякий час жив на Донбасі. Поліція його звинувачує в тому, що він чи то брав участь, чи то приєднався до "військових" акцій, хоча, можливо, прямої участі в них не брав. Але і за це його можна притягти до суду. Сам він говорить, що на Донбасі не воював, а докази, які є проти нього - наприклад, фото, де він тримає в руках кулемет – це випадковість, що він тільки хотів оглянути військову техніку, тому що просто цим цікавиться", – розповів чеський журналіст-розслідувач Ондржей Кундра.

  Кундра зауважив, що на Донбасі воює багато чехів, і словаків, однак їх кількість точно невідома. "Сьогодні говорять про десятки чехів і словаків. Мені відомо, що поліція займається й іншими справами про участь чехів у боях, а не тільки справою цього першого чеха, якого звинуватили", – запевнив журналіст-розвідувач.

  Попередній матеріал
  За січень-травень у в'їзді в Україну відмовлено 1471 громадянину РФ – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Російському опозиційному політику Навальному у камеру викликали "швидку"
  Loading...

  На Донбас прибув навчальний центр Міноборони РФ та полк російської нацгвардії

  "На п’яну голову": На Донбасі окупанти напідпитку влаштували "ралі" на військових авто

  "Трошки заблукали": на Донбасі в полон потрапили російські військові медики

  Біля Слов’янська СБУ викрила схованки з вогнеметами та боєприпасами РФ

  Тука спрогнозував, скільки триватиме російська агресія на Донбасі

  На Донбасі викрили агентурну мережу спецслужб РФ