5.ua

Кияни закликали чехів не прислужувати агресору

  "Чехи, не будьте прислугою агресора" – з такими закликами під посольством цієї країни протестували активісти, чиї рідні і знайомі зараз у зоні АТО.


  Люди обурені висловлюваннями чинного і колишнього президентів Чехії. Мовляв, теперішній президент Мілош Земан нещодавно заявив, що на сході України зараз громадянська війна, а не вторгнення російських військ. А попередник Земана – Вацлав Клаус – в інтерв'ю журналістам назвав Україну "штучною країною".

  Крім того, протестувальники помітили: Чехія поводиться нерішуче, коли йдеться про санкції проти Росії. Відтак, вирішили нагадати чехам 38-ий рік, коли Гітлер забрав собі спершу Судетську область, а далі окупував і всю країну. А Британія та Франція, які мали захищати територіальну цілісність Чехословаччини, фактично зрадили її, підписавши угоду з Гітлером у Мюнхені.

  Під посольством Чехії художниці відтворили на полотні фотографію, як гітлерівські війська крокують Прагою, і передали її пану послу.

  Один із активістів, Владислав, пояснив: "Они снова ставят экономику выше политических и моральных ценностей. Ну, это странно! Это нация, которая больше всего пострадала от агрессии по тому же сценарию, по которому сейчас страдает Украина. То есть, они не в состоянии сделать выводы из своей собственной истории. Мы пытаемся им это наповнить".

  Речниця посла Чехії Зденька Цайсова відреагувала на подію так: "Дякую за вашу громадянську позицію! Ми обов’язково передамо не тільки пану послу, а також нашому уряду у Празі тут ваше звернення, з тим, що є тут такі громадяни України..."

  Попередній матеріал
  Росія не братиме участі у "гонці озброєнь", а виготовлятиме зброю "у відповідь" - Путін
  Наступний матеріал
  Кемерон закликає Шотландію залишитися у складі Британії