Грецькі страйкарі розблокували Акрополь

  Акрополь відкритий для туристів. Два дні поспіль музей блокували його працівники. Вони вимагали від влади виплатити їм заборговані зарплати і підписати постійні контракти. Сльозогіннім газом та кийками намагалися зняти облогу Акрополя спецпризначенці.

  Туристи не тямляться від щастя. Вони чатують біля воріт Акрополя другий день поспіль у надії побачити грецьку архітектурну перлину. Працівники музейного комплексу, які блокували вхід для відвідувачів на знак протесту, таки зглянулися на туристів і відкрили Акрополь.

  Турист з Норвегії: "Я дуже щасливий, нарешті побачу те, за чим приїхав. Правда, трохи лячно через усі ці загони спецпризначенців." 

  Працівники Акрополя і міністерства культури вирішили вдарити владі у найболючіше місце - туристичну галузь, бо їм уже не сила терпіти такої економії. Уряд заборгував їм зарплати за півтора року. До того ж збирається звільнити тимчасових працівників музею. Ті, своєю чергою, вимагають переоформити тимчасові трудові договори на постійні.

  Нікос Хасімінос, представник профспілки тимчасових працівників Акрополя: "Ми ще не закінчили страйкувати, владі нема чого розслаблятися. Наші вимоги незмінні - особливо щодо питання трудових контрактів".

  Напередодні  спецпризначенці розігнали протестувальників сльозогінним газом. Утім, працівники Акрополя не здалися і сьогодні знову на кілька годин перекрили вхід до пАм"ятки.

  Георгіос Папандреу, прем`єр-міністр Греції: "Дії працівників не виправдані. Ми саме намагаємося вирішити їхню проблему - навіщо ж паралізовувати туристичну галузь. Вони створюють негативний імідж нашої країни".

  Працівники Акрополя не надто вірять обіцянкам влади погасити їм заборгованість і вирішити питання з трудовими договорами, та погрожують черговими протестами.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Магера і Усенко-Чорна заявили про порушення в роботі тервиборчкомів
  Наступний матеріал
  Отруйний шлам з Угорщини дістався Хорватії
  Теги: