Отруйний шлам з Угорщини дістався Хорватії

  Угорська отрута дісталася хорватської частини Дунаю. У воді виявили підвищений вміст алюмінію. Однак загрози здоров`ю людей немає. Наслідки прориву відстійника з червоним шламом долають другий тиждень поспіль. Стіни резервуара цілодобово укріплюють. Влада обіцяє, що незабаром відселені мешканці можуть повернутися додому.

  Червону отруйну суміш згрібають лопатами і змивають водою. Роботи з ліквідації наслідків аварії на алюмінієвому заводі тривають. Отруйні речовини вже дісталися Хорватії. Там прискіпливо слідкують за рівнем забруднення води. Тоді як в Угорщині екологи обіцяють мешканцям постраждалих міст та селищ швидке повернення до своїх осель.

  Янос Щепволгій, професор, директор центру хімічних досліджень: "Щойно завершаться роботи з очищення забруднених територій - мешканці можуть спокійно повертатися до своїх домівок. адже жодної загрози їхньому життю не буде".

  За висновками науковців, проби ґрунту під червоним шламом не показують жодних відхилень від норми. Але місцеві мешканці не вірять оптимістичним заявам фахівців.  

  Жозеф Рапп, фермер: "Майбутнє забруднених земель - туманне. Вони не родитимуть наступні тридцять років - я у цьому переконаний. Ми не знаємо, як бути далі."

  Більшість постраждалих мешканців не хочуть повертатися до своїх будинків  після ліквідації  наслідків катастрофи. Вони мають на це право - погоджуються представники влади. Уряд обіцяє людям надати нове житло.

  Золтан Торок, фінансовий аналітик: "Ця аварія витягне з бюджету країни більше ста мільйонів  доларів. Це, звичайно, немало - але і не катастрофічно".

  Тим часом угорська прокуратура звільнила з-під варти виконавчого директора заводу - Золтана Баконі. Його заарештували у понеділок. Керівника підприємства звинуватили у завданні збитків довкіллю та недбальство, що призвело до людських жертв. Утім, як пояснив адвокат Баконі - слідчі так і не змогли обґрунтувати свої обвинувачення. Алюмінієвий завод поновить свою роботу найближчим часом. Техногенна катастрофа сталася 4 жовтня. Загинули дев`ятеро людей і постраждали - півтори сотні. 

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Грецькі страйкарі розблокували Акрополь
  Наступний матеріал
  Завершено будівництво найдовшого у світі тунелю між Міланом та Цюрихом
  Теги: