Греція 2 день поспіль намагається домовитися з кредиторами

  Греція другий день поспіль намагається домовитися з кредиторами. Напередодні переговори з інспекторами ЄС, МВФ та Європейського центробанку не дали результатів. Кредитори заморозили видачу траншу допоки Греція не скоротить державні витрати і не підвищить ефективність оподаткування. Країна може оголосити про дефолт, якщо не отримає гроші до середини жовтня.

  Черговий кредитний транш у вісім мільярдів доларів Греція отримає лише за умови виконання п`ятнадцяти пунктів програми скорочення бюджетного дефіциту. Міжнародні кредитори лишилися невдоволеними реалізацією заходів економії, а відтак пригрозили затримати гроші. Якщо Афіни не отримають черговий транш до середини жовтня, країна не зможе розплатитися із зовнішніми боргами і оголосить про дефолт. Для пересічних греків - черговий транш  не порятунок, а навпаки - нові заходи заощаджень, що змусять затягнути паски ще дужче.  

  Дімітріс Вегіліос, студент: "Наше життя пішло шкереберть з їхніми заходами економії. Люди не в змозі платити навіть за електропостачання і не можуть купити речі першої необхідності. Навчальний рік тільки почався, а у нас немає вчителів. Не вистачає книжок, а виправдовуються тим, що немає грошей на друк. Чому тоді грецькі мільярдери відкривають собі нові рахунки у Швейцарських банках. Звідки в них прибутки, коли країна потопає у кризі".

  Учитель: "Усі наші права - на роботу, пенсію й освіту - опинилися під загрозою. Влада має повернутися до своїх обов`язків і зглянутися на свій народ".

  Сьогодні переговори Греції з трійкою кредиторів продовжаться. Міністр фінансів Евангелос Венізелос зустрінеться з інспЕкторами ЄС, МВФ та Европейського центробанку близько восьмої години вечора для обговорення плану економії. Напередодні під час телефонної конференції кредитори заявили, що потрібно і надалі скорочувати соціальні виплати і удосконалювати оподаткування.

  Ганна Ільїних, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Спроба самоспалення під стінами ЛОДА
  Наступний матеріал
  60-річний українець на візку вирушив у всесвітню подорож [відео]
  Теги: