Гілларі Клінтон завершила візит до Китаю (репортаж)

  Забути про права людини заради міцної дружби із кредитором. Такий підсумок першого візиту Гілларі Клінтон до Китаю - на посаді державного секретаря США. У ці хвилини вона вже повертається додому. Позаду - ділові переговори, а попереду - "розбори" з американськими правозахисниками.

  Християнська церква у Пекіні - остання видатна точка в азійському маршруті Гілларі Клінтон. Цього тижня вона відвідала Японію, Південну Корею та Індонезію, сьогодні - завершує візит до Китаю. Спокій високої гості гарантують щільні ряди охорони. Підійти ближче до Державного секретаря Сполучених Штатів не можуть ані прості китайці, ані журналісти. Про результати візиту пані Клінтон повідомляє не у приватних інтерв`ю, а на прес-конференціях.

  Гілларі Клінтон, державний серетар США: "Ми узгодили принципи стратегічної та економічної співпраці між нашими країнами, і я сподіваюся, керівники наших держав проголосять їх формально".

  Міцна співпраця між Китаєм та Сполученими Штатами - це основний підсумок візиту. США - найбільший покупець китайських товарів у світі, а китайці ж володіють найбільшою часткою зовнішнього боргу США - на суму майже 700 мільярдів доларів. Держсекретар дякує союзникам за підтримку та заохочує їх і надалі скуповувати зобов`язання. Ті - не заперечують.

  Ян Цзечі, міністр закордонних справ КНР: "Китай та Сполучені Штати мають збільшити координацію у макроекономіці та фінансовій політиці. Ми маємо інтеснсивніше співпрацювати в економіці, торгівлі, освіті, культурі та науці, спільно боротися із тероризмом та воєнною загрозою".

  Заради міцної дружби із китайцями, Гілларі Клінтон закриває очі на порушення прав людини та проблему Тибету - те, про що вона так багато говорила 14 років тому, під час першого візиту до Пекіна. Нині ці проблеми поступаються вагою фінансовій кризі. А тому нечисленні звернення незгодних - не привертають жодної уваги Державного секретаря.

  Гілларі Клінтон не оминає правозахисного питання, вона навіть зустрічається із жінками-активістками. Утім, залишається стриманою і продовжує лінію взаємної дружби. Здивовані не лише китайські опозиціонери, а й співвітчизники держсекретаря. Завтра вона повертається додому, і як пише видання "Вашингтон пост", там на неї чекають - "збентежені аналітики, сердиті активісти та зніяковілі дипломати".

  Ксенія Новікова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.71Мб)

  Попередній матеріал
  11-річний американець застрелив вагітну подругу батька
  Наступний матеріал
  У Єгипті - теракт у місці, де зазвичай багато туристів
  Теги:
  Loading...