Генсек НАТО: Ми навіть не обговорювали посилення східних кордонів до дій Росії в Україні

  Альянс потроїв кількість сил у регіоні

  Чотири батальйони та одна багатонаціональна бригада посилять присутність сил НАТО у Східній Європі. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час прес-конференції за підсумками засідання країн-членів Альянсу.

  "Ніхто в НАТО не обговорював можливість такої присутності у східній частині НАТО до подій в Україні. Так що це пропорційне оборонне реагування на дії Росії в Україні і після незаконної анексії Криму", – заявив Столтенберг.

  Чотири військові батальйони сил швидкого реагування НАТО на ротаційній основі розгорнуть у країнах Балтії та Польщі. У Латвії базуватимуться канадці, в Литві – німці, в Естонії – британський батальйон, у Польщі – американці. У Румунії базуватиметься багатонаціональна ударна бригада під командуванням Збройних сил Румунії, в її завдання входитиме охорона східноєвропейських кордонів Альянсу від усіх можливих загроз.

  "Ми потроїли кількість сил НАТО у цьому регіоні. Ми також створили нові сили швидкого реагування та надали їм сучасне озброєння і техніку. Чотирьох батальйонів, звісно, буде достатньо для реагування на загрози, але необхідно пам'ятати – ми маємо посилити систему постачання, щоб мати змогу підсилювати наші сили у регіоні у разі потреби", - зазначив генсек Альянсу.

  Також Столтенберг зазначив, що НАТО поінформує про свої рішення Росію – щоб не створювати цим "напругу" у відносинах. 

  Попередній матеріал
  Саміт НАТО у Варшаві: Як Порошенко зустрівся з Обамою і Меркель
  Наступний матеріал
  Суд обрав запобіжний захід заступнику міністра охорони здоров’я Василишину

  Саміт НАТО у Варшаві: Як Порошенко зустрівся з Обамою і Меркель

  Штайнмаєр: НАТО має остерігатися повернення конфронтації з Росією

  Найголовніші події першого дня саміту НАТО у Варшаві

  Саміт НАТО: Порошенко провів зустріч з президентом Фінляндії

  Клімкін про пакет допомоги НАТО: Потрібно ставити амбітні цілі

  5 канал - трансляція наживо