"Газпром" підпише угоду про "Південний потік" з австрійською компанією

  Російський газовий монополіст "Газпром" підпише угоду з австрійською нафтогазовою компанією OMV щодо спільної реалізації проекту "Південний потік".


  Підписання відбудеться 24 червня в рамках візиту до Австрії президента РФ Володимира Путіна, передає "Интерфакс" з посиланням на помічника російського президента Юрія Ушакова.

  Документ підпишуть голова правління "Газпрому" Олексій Міллер та гендиректор OMV Ґерхард Ройсс.

  За словами Ушакова, "документ регулює спектр питань, пов’язаних з діяльністю спільного підприємства, визначає його структуру, структуру управління, конкретні права і обов’язки учасників". Також документом передбачено фіксацію принципів фінансування і розподілу прибутку між акціонерами, сказав радник президента РФ.

  Австрійська участь у проекті "Південний потік", яка ще 2010 року була зафіксована у відповідній міжурядовій угоді між Москвою та Віднем, вже одного разу опинилася під питанням. Тоді причиною стала активна участь Австрії в проекті "Набукко". Однак після провалу "Набукко" 2013 року Австрія знову зацікавилася "Південним потоком".

  Утім, загальна доля цього проекту на сьогодні невідома. Переговори з країнами, що беруть участь у спорудженні газогону, що має пролягти в обхід України, уповільнені поганим політичним кліматом у відносинах ЄС з Росією.

  Як повідомляв у травні Reuters з посиланням на своє джерело, "Газпром" дозволив користуватися газопроводом австрійській компанії OMV, яка планує доставляти власний газ з Чорного моря. Таким чином "Газпром" надав доступ до газопроводу третій стороні, забезпечивши тим самим виконання умов ЄС для продовження реалізації проекту.
  Попередній матеріал
  У Горлівці терористи погрожують підірвати хімічний завод
  Наступний матеріал
  Росіяни Львова протестували проти російської агресії