sockraina.com

ФСБ хоче контролювати весь інтернет-трафік росіян

  "Закон Ярової" набирає обертів

  ФСБ Росії спільно з Мінкомзв'язком і Мінпромторгом РФ обговорюють можливість розшифровки і аналізу всього інтернет-трафіку в країні. Це має відбуватися в рамках виконання так званого "закону Ярової". Про це пише "Коммерсантъ" з посиланням на топ-менеджера одного з виробників обладнання і джерела в адміністрації президента і IT-компанії.

  Експерти переконані, що обговорювана схема, в кінцевому підсумку дозволить "не тільки запобігати потенційні загрози, але і будувати профілі поведінки користувачів в мережі — аж до оцінки їх психологічного стану та смаків".

  "ФСБ виступає за те, щоб розшифровувати весь трафік в режимі real-time і аналізувати його за основними параметрами, умовно кажучи, за словом "бомба", а міністерства наполягають на розшифровці трафіку лише тих абонентів, які привернуть увагу правоохоронних органів", — розповів співрозмовник видання в адміністрації Путіна.

  Згідно із "законом Ярової", організатори поширення інформації, тобто власники інтернет-майданчиків, що дозволяють передавати електронні повідомлення, такі як Google, "Яндекс", Mail.ru Group, Whatsapp, Telegram, Viber, Facebook, "ВКонтакте" та ін., зобов'язані вже з 20 липня здавати ключі шифрування на вимогу ФСБ. "Іноземні компанії цій вимозі просто не підкоряться, а російські, може, і здадуть ключі після численних вимог. Але в інтернеті величезна кількість сайтів, які не є організаторами поширення інформації і використовують захищене https-з'єднання. Без розшифровки трафіку не завжди можна зрозуміти, на який сайт заходив користувач, не кажучи про те, що він там робив", — пояснив один зі співрозмовників видання.

  На цю новину вже відреагував російський інтернет-омбудсмен Дмитро Марінічев, який заявив, що подібна практика є "дискредитацією приватності передачі даних".

  "Це неприпустима річ, тому що дискредитує цифрові технології і, відповідно, дискредитує платіжні системи, онлайн-банкінг і приватність передачі інформації", - цитує уповноваженого із захисту прав підприємців в інтернеті видання  "Говорит Москва". У той же час в зазначив, що не вірить у можливість розшифровки всього трафіку.

  Як повідомляв 5.ua, 24 червня 2016 року Держдума і Рада Федерації схвалила "антитерористичний пакет поправок", які, зокрема, зобов'язують операторів зв'язку зберігати листування і переговори користувачів впродовж півроку. Інший закон пакету вводить кримінальну відповідальність за міжнародний терористичний акт і покарання за публічні заклики до насильницького повалення влади і нападу на посольства. Також вводиться новий склад злочину неповідомлення про злочин терористичної спрямованості. Путін підписав "пакет Ярової" 7 липня.

  Попередній матеріал
  "Путін переступив Гітлера": Чорновіл про вибори до Держдуми РФ
  Наступний матеріал
  У Києві перехожі затримали іноземця, який напав на жінку з молотком

  Кремль спробував відключити Росію від інтернету – але не зміг

  Влада РФ заборонила росіянам купувати "санкційні" харчі навіть в закордонних інтернет-магазинах

  Путін офіційно позбавив росіян права на приватну переписку

  У Москві тисячі людей протестували проти репресивних "антитерористичних законів"