Маски
Маски Shutterstock

Французькі науковці винайшли маску, яка знищує віруси – як вона працює та скільки коштуватиме

Читайте по-русски
Вчені вважають це проривом у боротьбі з респіраторними недугам

Диво-маску, яка знищує віруси, винайшли французькі науковці. Твердять: їхній засіб на 99,9% захищає від хвороб, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Зокрема, і від коронавірусу. Як працює та скільки коштуватиме бактерицидна маска – знає журналістка "5 каналу" Христина Катарина.

На перший погляд, це звичайна медична маска. Утім насправді – прорив у боротьбі з респіраторними недугами. Адже винахід французьких учених не лише захищає від вірусів, але й знищує їх. Засіб індивідуального захисту складається з чотирьох шарів, один з яких має бактерицидні властивості. Він затримує та нейтралізує шкідливі часточки і дієвий навіть проти коронавірусної інфекції.

"Особливість цієї маски в тому, що вона містить бактерицидний шар. Тільки-но вірус потрапляє на нього, коли людина вдихає чи видихає повітря, він відразу знезаражується. Відтак, наша розробка надає додатковий захист, оскільки не лише блокує вірус, як традиційна маска, але й обеззброює його", – розповів професор фармацевтики університету Ліля Нікола Бланшман.

Ідея знезаражувальної маски виникла ще у 2006-му – під час епідемії пташиного грипу. Дослідження показали: диво-засіб захищає від вірусів на 99,9%. Розробка безпечна для здоров'я, бо завдяки багатошаровості організм не контактує із дезінфектором, який міститься всередині. А отже й не викликає ймовірну алергію чи задуху. 

Попри чудо-властивості маска одноразова, тож носити її рекомендують не більше 4-х годин. Та й покладатися лише на супермаску не варто: слід дотримуватися соціальної дистанції та не забувати про гігієну рук, нагадують винахідники. Такі засоби індивідуального захисту стануть у нагоді після скасування карантину, коли учні та студенти повернуться до навчання й відчиняться розважальні заклади.

"Якщо люди й надалі порушуватимуть карантин, то сенсу одягати знезаражувальні маски нема. Якщо ви носите маску 8 годин, а одну годину ні, й поруч із вами інші люди у закритому приміщенні, то ви можете підхопити вірус. Ви можете жити у скафандрі, але все одно заразитеся впродовж тієї години, коли будете без маски", – каже фахівець із масок Майкл Рочой.

Після отримання ліцензії науковці планують виробляти два види новітніх масок: одні – у вигляді звичайних хірургічних. Вони коштуватимуть 44 євроценти, або ж 15 гривень. Інші – у вигляді респіраторів FFP2. Їх можна буде придбати за півтора євро. Це майже 50 із половиною гривень. 

Христина Катарина, "5 канал"

Попередній матеріал
Свободу Стерненко, тюрма для Медведчука та чому Крим – український – "Вечір з Яніною Соколовою"
Наступний матеріал
Волонтери провели акцію у київських закладах, щоб допомогти офіціантам та баристам з українською мовою
Loading...

У чеському парламенті депутати побилися через медичну маску

Рейд Держспоживслужби: як дотримуються карантинних обмежень на гірськолижних курортах Прикарпаття – включення

У Раді пояснили, чому депутатів не штрафують за відсутність масок

В Україні почали діяти штрафи для підприємців за відсутність масок у відвідувачів – що думають клієнти

Маски у транспорті та приміщеннях: як люди реагують на закон про штрафування бізнесу – включення

У Нацполіції розповіли, скільки протоколів склали на порушників маскового режиму під час новорічних святкувань