Фінансові питання - основна тема обговорень на саміті ЄС

  Гроші - головна тема розмов лідерів ЄС у Брюсселі. Керманичі домовилися переписати Ліссабонську угоду. Цей документ називають европейською конституцію, що регламентує функціонування ЄС.

  Зокрема, країни євроспільноти хочуть внести в нього поправки щодо створення фондів для забезпечення економічної безпеки  усієї єрозони. Деталі цього плану мають опрацювати за наступні кілька місяців. Водночас, чиновники не підтримали пропозицію канцлера Німеччини Ангели Меркель та президента Франції Ніколя Саркозі - позбавляти права голосу країни ЄС, що мають значний бюджетний дефіцит.

  Спільно підтримувати курс євро домовилися чільники країн Євросоюзу. Проте на визначення конкретного механізму дій підуть місяці. Серед імовірних нововведень - надати право керівництву ЄС коригувати бюджети країн, які не зможуть зробити це самотужки.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Ми надзвичайно задоволені тим, що головні пропозиції нашої делегації враховані. Тепер інвестори не зможуть отримувати надприбутки, спекулюючи на курсі євро. Ми дуже довго обговорювали необхідність запровадження механізму, який би стабілізував курс нашої валюти. Нарешті він починає набирати реальних обрисів".

  А от пропозицію Меркель і Саркозі, щодо позбавлення права голосу в ЄС, країн зі значним дефіцитом бюджету, більшість делегатів не підтримала. Учасники саміту зосередилися на тому, як запровадити механізм стабілізації євро без затвердження на національних референдумах. Адже питання такого характеру традиційно складно проходять на волевиявленнях в країнах Євросоюзу.

  Марі Ківініємі, прем`єр-міністр Фінляндії: "Ми маємо різні думки щодо того, як далі спільно працювати в межах Європейського союзу. Але це не заважає нам вести збалансовану дискусію. В такій прогресивній атмосфері ми обов`язково дійдемо згоди щодо основних питань".

  Тема стабілізації курсу євро виникла після нещодавніх проблем з бюджетами Греції, Ірландії, Португалії та Іспанії. Афіни для латання дірок у кошторисі позичили сто десять мільярдів євро. За три роки - через проценти -  цей борг у півтора раза перевищить обсяг валового внутрішнього продукту. А це заборонено правилами єврозони.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Житомирі 65 родин уже 10 років живуть у недобудові
  Наступний матеріал
  Мікроавтобуси з Італії проїхали без водіїв з Парми до Шанхаю
  Теги: