В Житомирі 65 родин уже 10 років живуть у недобудові

  Без газу, опалення, каналізації та іноді без електрики. У таких умовах вже понад десятиліття живуть 65 родин в недобудованій п`ятиповерхівці у Житомирі. Будинок зводили для співробітників житомирського завод «Автозапчастина». Згодом підприємство збанкрутувало, а недобудову місто й досі не бере на баланс.

  Світлана Станішевська, багатодітна мати: "Нам треба каналізацію зробити, бо у нас її практично немає, газу немає, опалення нема у будинку. Їсти ми взагалі на вулиці на буржуйках варили. Бо пожарники не дозволяють вище другого поверху щоб були газові балони".

  Такими проблемами вже багато років переймається мати шістьох дітей. Каже - діти відігріваються у школах та дитячих садках. У вісімдесятих будинок для співробітників зводив завод "Автозапчастина". У середині 90-их років - підприємство збанкрутувало. Тоді ж перестала працювати котельня. Люди обігрівають квартири електроприладами. Через надмірне навантаженя - електрика часто зникає, тож доводиться мерзнути.

  Валентина Орлова, мешканка: "Обіцяють-обіцяють, а опалення як не було, так і нема".

  Щоб провести газ та опалення мешканці мають приватизувати квартири. Проте, недобудований будинок і досі є власністю збанкрутілого заводу.

  Юрій Шевчук, мешканець: "У 8 квартир у нас наданий статус житлового будинку. Остальне – це недострой".

  За 15 років люди зверталися по допомогу до міського голови, губернатора та президента. Проте, справа не рухається. Міська рада проблему переадресовує на завод. Мовляв, нехай спочатку підведуть до будинку газ, опалення та каналізацію, а тоді місто вирішуватиме чи брати його на баланс.

  Леонід Іваненко, заступник начальника управління житлового господарства Житомирської міської ради: "Такі будинки не може брати міська рада на себе зараз, бо ми самі не витягнемо по тому бюджету, який у нас є. Ми не зможемо ту кількість гуртожитків, яку ми маємо, приймати у комунальну власність, їх обслужити, тобто відновити їх".

  Директор заводу від спілкування з журналістами відмовляється. На території збанкрутілого підприємства теж з’являється нечасто.

  Охоронці: "Тут "Автозапчастини" нема вже давно. Бог їх знає, де вони".

  Зінаїда Волошина, керівник відділу кадрів заводу «Автозапчастина»: "Я не знаю, что там с этим домом. Потому что дом – незаконченное строительство. И какие там могут быть претензии? Завод – банкрот".

  Мешканці злощасного будинку звернулися до суду.  Кажуть, феміда - це їхня остання надія. І сподіваються, що приватизацію таки дозволять.

  Оксана Трокоз, Роман Гринь. Житомир, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Київському зоопарку не світить членство у Європейській асоціації
  Наступний матеріал
  Фінансові питання - основна тема обговорень на саміті ЄС
  Теги: