Мікроавтобуси з Італії проїхали без водіїв з Парми до Шанхаю

  15 тисяч кілометрів без водіїв за кермом подолали мікроавтобуси з Італії. Експериментальні машини успішно проїхали від Парми до Шанхаю. Люди лишень спостерігали - за дорожнім рухом і краєвидами.

  Збувається мрія лінивих та неуважних. Навіть вони зможуть подорожувати автомобілем. Пити каву, дивитися кіно, стежити за краєвидом - і не зважати на дорожній рух. Машина, розроблена ученими з Пармського університету, сама дає собі раду. 

  Чотири лазерних сканери та сім відеокамер - замість водія - зчитують інформацію з довкілля. Комп`ютерна програма "Ґолд" вирішує замість нього - гальмувати, повертати чи розганятися. На випадок надзвичайної ситуації - червона кнопка миттєвої зупинки.

  Подібні автономні машини уже кілька років виробляють по всьому світу. Однак, італійці першими випробували їх на тривалій дистанції. 15 тисяч кілометрів - від Парми до Шанхая - через Київ, Москву, Сибір та пустелю Гобі.

  Альберто Броггі, керівник проекту: "Ми з`ясували багато цікавого. Зокрема - як поводиться авто в заторах та за поганих погодних умов".

  До погоди в італійців була особлива увага - адже енергію їхнє авто одержує від сонця. 8 годин заряджається, і 2-3 їде - зі швидкістю до 60-ти кілометрів за годину. При цьому двоє техників сидять у салоні і стежать за рухом, не торкаючись керма. Решта команди - їде автобусами.  

  Альберто Броггі, керівник проекту: "Ніхто до нас не намагався такого зробити. І ми дуже щасливі, що впоралися. Звісно, були певні проблеми - кілька незначних ДТП, але вони нас тільки розважили. На мою думку, автономні машини можуть зменшити кількість дорожніх пригод, адже у більшості з них винні люди".

  Польові випробування самостійних авто задовольнили їхніх винахідників. Потенційні покупці - також раді. На виставці досягнень у Шанхаї - італійців зустрічали привітно:

  Відвідувачка виставки: "Страшенно цікаво! Я навіть не думала. що така технологія існує насправді. Сподіваюся, машини майбутнього будуть саме такими і нам не доведеться складати на права".

  Відвідувач виставки: "Мене непокоїть питання безпеки. Багато ДТП стаються через утому водіїв. Було би добре, якби це авто вирішило проблему"
  .

  Автономні машини пробудуть у гостях до закриття ЕКСПО, і вже наступного понеділка рушать у зворотньому напрямку. Знову відвідають Росію, Казахстан та Україну, але вже за іншої погоди.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Фінансові питання - основна тема обговорень на саміті ЄС
  Наступний матеріал
  В Австралії автівка вледіла до житлового будинку [відео]
  Теги: