"ЕТА" офіційно відмовилося від збройної боротьби

  Баскські сепаратисти роззброюються. Угруповання "ЕТА" - офіційно відмовилося від збройної боротьби і планує провести переговори з іспанським та французьким урядами. Чільник Єврокомісії Жозе Мануель Барозу вже назвав рішення "ЕТА" - історичним моментом, який завершує роки терору та нападів на іспанське суспільство.

  Баскське терористичне угруповання "ЕТА" - складає зброю. Відтепер сепаратисти - розраховують тільки на дипломатію. Такий наслідок переговорів на міжнародній конференції з баскського питання.

  Представник угруповання "ЕТА": "ЕТА" ухвалила рішення про остаточне припинення збройної боротьби. Ми закликаємо іспанський та французький уряди до прямого діалогу з метою вирішення конфлікту. "ЕТА" закликає баскське суспільство підтримати цей процес. Хай живе вільна баскська країна. Хай живе соціалістична баскська країна. "ЕТА" - за незалежність та соціалізм".

  "ЕТА" кілька разів оголошувала перемир`я, часом - безстрокове. Утім, щоразу - порушувала обіцянки. У січні іспанський уряд заявив, що одних заяв - недостатньо, і закликав бойовиків скласти зброю. Рішення "ЕТА" припинити атаки вже привітала влада країни. Прем`єр-міністр Хосе Сапатеро назвав його перемогою демократії, закону й розуму.

  Хосе Сапатеро, прем’єр-міністр Іспанії: "Наша демократія буде демократією без тероризму, але не без пам’яті. Пам’яті про кожну і кожного із восьмиста двадцяти дев’яти жертв та їхніх родин, про багатьох поранених, які відчули на собі несправедливий і огидний відбиток терору. Ця пам’ять назавжди буде з нами і з майбутніми поколіннями іспанців".

  Думки пересічних громадян розділилися. Дехто сподівається на нову еру в історії країни. Адже останнім часом діяльність сепаратистів викликає невдоволення навіть серед самих басків. Інші, черговим обіцянкам не вірять. Кажуть, пам`ятають, що "ЕТА" вже не раз оголошувала про перемир`я, але потім - знову бралася за зброю.

  Іспанець: "Це чудово, ми чекали на мир багато років. Із усіма сучасними політичними змінами - на це можна було сподіватися".

  Іспанка: "Перемир`я - тільки до наступного разу. Я сподіваюся, що це правда, але не дуже вірю. Вони можуть знову вдатися до теракту".

  Рух "ЕТА" існує понад 40 років. Його започаткували ще за диктатури Франко, який намагався заборонити баскам розмовляти рідною мовою. Пізніше "ЕТА" забажала незалежності для так званої "країни басків" - території на кордоні між Іспанією та Францією. Свого намагалися досягти переважно терористичною діяльністю. Внаслідок атак загинули майже 90 людей. Зараз в іспанських в`язницях перебувають близько семисот бойовиків "ЕТА".

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  НАТО може оголосити про завершення військової операції у Лівії
  Наступний матеріал
  Спортивний майданчик перетворюють на парковку до Євро-2012 [відео]
  Теги: