НАТО може оголосити про завершення військової операції у Лівії

  Про остаточне визволення Лівії від диктатури - Перехідна національна рада оголосить у суботу. Ця церемонія має дати старт новим реформам в країні, і майбутнім виборам. Оголошення відбудеться не в Триполі, а у Бенґазі, місті, котре першим вийшло з-під контролю Муаммара Каддафі. І уже за кілька годин НАТО може оголосити про завершення військової операції у Лівії. Про це заявив один з головнокомандувачів альянсу. Цю тему найближчим часом обговорять на спеціальному засіданні. Тим часом тіло Муаммара Каддафі, який загинув напередодні, зараз перебуває у Місураті. До будівлі вишикувалася черга охочих на власні очі побачити загиблого.

  М’ясний магазин у Місураті - перетворився на Мавзолей. У холодному приміщенні цієї будівлі зберігають тіло загиблого Муаммара Каддафі. Перед дверима - довжелезна черга. Люди прагнуть на власні очі пересвідчитися у смерті полковника. До Місурати його привезли не випадково саме це місто найбільше постраждало від сил Каддафі, коли він іще був при владі. Його загибель урок всім тиранам - скандують люди на демонстраціях у сусідніх державах. У Сирії - де населення вимагає відставки президента Асада, і у  Йорданії, невдоволеній владою.

  Закі Бані Ершед, лідер організації "Брати-мусульмани": "Вбивство Каддафі має стати уроком усім лідерам держав. І якщо вони затвердили його, то повинні забезпечити людям своєї країни - мирне життя, без убивств і кровопролиття".

  Утім, на загибель Каддафі - є й інша реакція: його смерть треба розслідувати. Про це заявляють і правозахисники ООН, і дружина самого Каддафі, що втекла до сусіднього Алжиру, і голова МЗС Росії, Сергій Лавров. Обставини смерті полковника мають кілька різних версій. Всі сходяться в одному - в полон його захопили живим. А смерть настала внаслідок численних поранень. Хто завдав їх? І має вирішити слідство. Останні кадри життя Муаммара Каддафі дають підстави вважати, що полковника застрелили самі повстанці. Крім того, до загибелі - з нього знущалися і волочили по землі іще пораненого.  

  Вже в суботу Перехідна національна рада Лівії має оголосити про офіційне визволення Лівії від диктатури. Станеться це не в офіційній столиці, Триполі, а у місті Бенґазі, головному оплоті опозиційних сил. До цього часу має завершитися і засідання НАТО, де альянс вирішуватиме долю операції "Об’єднаний захисник", що тривала у Лівії понад двісті днів.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Ввозити м`ясо та побутові прилади в Україну стане простіше
  Наступний матеріал
  "ЕТА" офіційно відмовилося від збройної боротьби
  Теги: