meydan.tv

Ердоган не виключає реалізації проекту "Турецького потоку" з РФ

Ердоган заявив, що Туреччина має намір за двома напрямками реалізовувати цей потік

Туреччина готова реалізувати з РФ проект газопроводу "Турецький потік" та будівництво АЕС "Аккую", повідомляє УНІАН.

Під час зустрічі з російським лідером Володимиром Путіним президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що його країна зацікавлена в реалізації "Турецького потоку", щоб забезпечити поставки газу до Європи.

"Що стосується "Турецького потоку", то 28 млрд куб. м ми закуповуємо в Росії. Ми маємо намір за двома напрямками реалізовувати цей потік, один із яких передбачає постачання російського газу в Європу. Надати прискорення цьому проекту – одне з наших завдань", – наголосив Ердоган.

Також президент Туреччини додав, що "Турецький потік" "буде здійснено". У свою чергу Володимир Путін зазначив: "У питанні "Турецького потоку" наші колеги в Анкарі продовжували роботу навіть у період кризи відносин". За його словами, продовження роботи з енергетичних проектів вимагає "політичних рішень". "Ряд рішень турецька сторона вже прийняла, в тому числі по АЕС і "Турецькому потоку", – сказав Путін. Також турецький президент заявив про готовність надати статус стратегічної інвестиції проекту АЕС "Аккую".

"Змінене законодавство, внесені зміни до трьох законів. Ми ставили питання про надання проекту статусу стратегічної інвестиції, це вже отримано", – додав Путін.

"Турецький потік" на карті позначено штриховими лініямиbbci.co.uk

Нагадаємо, 26 липня Туреччина оголосила про готовність приступити до будівництва першої нитки газопроводу "Турецький потік". Міністр економіки країни Ніхат Зейбекчи заявив, що "існують політичні рішення про врегулювання питання щодо подальшої реалізації проекту". Зауважимо, що у грудні 2014 року між Москвою та Анкарою була домовленість про будівництво газопроводу між Росією і Туреччиною по дну Чорного моря. Після конфлікту між Москвою та Анкарою через збитий російський літак Су-24 в листопаді 2015 року реалізація проекту була припинена.

Як повідомляв 5.ua, стало відомо, про що ще говорили Путін і Ердоган на зустрічі у Санкт-Петербурзі

Попередній матеріал
Військова прокуратура спіймала екс-начальника податкової міліції часів Януковича
Наступний матеріал
Мінфін має намір скасувати стипендії для більшості студентів – документ
Теги:
Loading...

Ердоган і Путін проведуть переговори у Санкт-Петербурзі

Стало відомо, про що говорили Путін і Ердоган на зустрічі у Санкт-Петербурзі

Ердоган збирається схвалити повернення Туреччини до смертної кари

"Це буде історичний візит": напередодні зустрічі у Петербурзі Ердоган назвав Путіна своїм другом

На мітинг у Стамбулі прибув Ердоган – зібралися сотні тисяч людей

Ердоган підписав указ, яким посилив свій контроль над армією