Двох журналістів убили у сирійському місті Хомс

  Двох журналістів убили у сирійському місті Хомс. Один із загиблих - француз Жиль Жак’є, що працював на телеканал "Франція-2". Це перша смерть західного репортера у Сирії за десять місяців опозиційних протестів. Ще одного медійника із Нідерландів - поранили. Журналісти прибули в країну на запрошення сирійського міністерства інформації і висвітлювали провладний мітинг у Хомсі. Ще одне зібрання на підтримку президента відбулося у Дамаску. На ньому з’явився і сам Башар Асад із дружиною та дітьми.

  Лише у вівторок Башар Асад виступив із першою за півроку публічною промовою, а вже наступного дня - вперше за останні місяці з’явився на мітингу своїх прихильників у центрі Дамаска. Прийшов не сам з дружиною і дітьми, що стояли під сценою, в колі охорони, і слухали виступ глави держави. Асад вкотре наголосив - Сирію дестабілізують зовнішні сили, але незабаром їхнім планам буде покладено край.

  Башар Асад, президент Сирії: "Дуже важливо - вірити у майбтнє, і у вас. Бо ми без сумніву переможемо. Їхня змова досягла фіналу. Ця фаза стане кінцем і самих змовників і їхніх планів".

  Попри обіцянки президента ситуація у Сирії стає дедалі більш напруженою. У середу, внаслідок обстрілу провладного мітингу в місті Хомс загинуло восьмеро людей. Серед них - французький журналіст Жиль Жак’є. Це перша смерть західного кореспондента за десять місяців протестів. Про погіршення ситуації і відмову влади виконувати вимоги міжнародної спільноти говорять і представники Ліги арабських держав. Зараз у Сирії перебувають спостерігачі від цієї організації. Один з них, представник Кувейту - відмовився виконувати свої обов’язки. Він заявив, що влада фальсифікує факти, щоб замилити очі групі моніторингу.

  Анвар Малік, колишній спостерігач у Сирії від Ліги арабських держав: "Це фарс, саме так і працює режим. Вони навмання хапають людей на вулицях, кидають їх у в’язниці, у жахливі умови, на чотири-п’ять днів, а тоді випускають. І запевняють, це - звільнені політв’язні. А щодо тих людей, яких ми просили відпустити, то нам про них навіть не надали жодної інформації".

  Виступи опозиції сирійська влада жорстко придушує. За даними гуманітарних організації за десять місяців тут загинуло п’ять тисяч осіб. Через постійне насильство і неспромогу влади стабілізувати ситуацію, Ліга арабських держав у листопаді призупинила членство Сирії у своїх лавах. Згодом Башар Асад пристав на план мирного урегулювання, і погодився вивести танки із сирійських міст та випустити політв’язнів. Утім, за даними групи моніторингу, обіцянок своїх - так і не виконав.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Петруненко: Підстав для порушення справи проти Кучми не було
  Наступний матеріал
  Колядок з різних куточків України співали у столичному музеї Гончара
  Теги: