Олена Анисим та Ганна Конопацька Facebook / Радіо Свобода

Вибори у Білорусі: до парламенту вперше за 20 років потрапив опозиційний політик

  Загалом на 110 місць у нижній палаті парламенту Білорусі претендував 521 кандидат

  Опозиціонерка Ганна Конопацька за результатами виборів 11 вересня здобула місце у нижній палаті парламенту Білорусі. Про це інформує Центральна виборча комісія Білорусі, пише "Радіо Свобода".

  Зокрема, Ганна Конопацька, яка належить до Об’єднаної громадянської партії, стала першою опозиціонеркою у білоруському парламенті за останні 20 років. Раніше усі мандати належали прихильникам політики президента країни Олександра Лукашенка.

  Крім того, пройшла до парламенту і незалежна кандидатка Олена Анисим, яка є заступницею голови "Товариства білоруської мови".

  Додамо, в Білорусі з 1990-х років не відбулося жодних виборів, визнаних вільними та демократичними. Цьогоріч 400 представників ОБСЄ спостерігали за проведенням виборів. Явка на парламентських виборах склала понад 74%.

  Загалом на 110 місць у нижній палаті парламенту Білорусі претендував 521 кандидат, із них 176 представляли опозицію, роздрібнену на дрібні політичні сили.

  Нагадаємо, перший керівник незалежної Білорусі Станіслав Шушкевич прокоментував вибори у республіці. "У Білорусі драконівське, підле законодавство, з 1996 року немає виборів, і Європа не визнала жодних виборів. Їх визнає тільки Росія і сателіти Росії, на кшталт Вірменії, у яких немає іншого виходу. Тому ніяких змін не відбулося, виборів у нас не буде у вересні, знову будуть призначення. Європа наївна, вона метушлива, вона вірить словам і не контролює справи", – сказав він.

  Попередній матеріал
  Порошенко зустрінеться з Обамою на Генасамблеї ООН – Клімкін
  Наступний матеріал
  Мін'юст пояснив, що змінилося в результаті реформи в системі реєстрації

  Лукашенко пояснив, чому білоруська делегація на Паралімпіаді-2016 в Ріо несла російський прапор

  На відкритті Паралімпійських ігор білоруський спортсмен вийшов із прапором Росії

  Обама на рік подовжив санкції проти білоруських урядовців

  Росія домоглась заборони в'їзду для Ірини Геращенко в Білорусь – документ