5.ua

Росія домоглась заборони в'їзду для Ірини Геращенко в Білорусь – документ

  Геращенко представляє Україну на мінських переговорах

  Влада Республіки Білорусь намагалася заборонити в'їзд віце-спікеру Верховної Ради, представнику України на мінських переговорах Ірині Геращенко. Про це вона написала в Facebook.

  "Сьогодні, коли тривають ці безрезультатні переговори, я розумію, що це була домашня заготовка, щоб вчергове зірвати звільнення заручників. Спочатку – спроба не допустити мене в Білорусь. Потім, на групі в Мінську – зрив переговорів по звільненню заручників з боку ОРДЛО, які так і не надали нам відповіді на наші пропозиції, а зараз вимагають амністувати причетних до терактів в Одесі і Харкові", – написала вона.

  Крім того, Геращенко додала, що МЗС Білорусі направило Україні лист щодо недопуску "гражданки Геращенко", у відповідь на що українське МЗС направило ноту протесту. Завдяки цьому Геращенко отримала тимчасовий дозвіл на в'їзд до 25 травня.

  "Білоруська сторона зобов'язалася забезпечити майданчик для мирних переговорів. Але не витримала тиску РФ, яка в такий спосіб намагається вплинути на формат мінських груп і вичавити тих, хто чітко стоїть на позиції захисту національних інтересів України", – вважає вона.

  Раніше, Ірина Геращенко заявила, що переговори по заручникам зірвані: в Мінську вимагають амністувати причетних до терактів.

  Попередній матеріал
  У Чернівцях створили олімпійську листівку для українських спортсменів
  Наступний матеріал
  У Харкові встановили 10-метровий макет церкви, оздоблений писанками
  Теги:
  Loading...