Facebook / Mihail Bagas

До Молдови увійшла велика колона бронетехніки НАТО

Заяви проросійських політиків про блокування колони на кордоні виявились неправдивими

Колона військової техніки НАТО проїхала по території Молдови. Про це повідомив голова Асоціації українців в Молдові Михайло Багас на своїй сторінці в Facebook. Він написав: "Колона НАТО, поклавши на Додонків (каламбур від прізвища лідера місцевих соціалістів Ігоря Додона – 5.ua), поїхала далі. Ласкаво просимо!"

Активіст має на увазі заяви чільника Партії соціалістів Республіки Молдова Ігор Додона про те, що його поплічники заблокували на в'їзді в країну колону військової техніки США, яка задіяна в навчаннях Dragon Pioneer 2016. Про таке повідомляє Inforesist з посиланням на російські ЗМІ, які розтиражували запевнення, що "депутати-соціалісти разом з активістами "Молодої Гвардії" заблокували дорогу на в'їзді в Молдову з боку Скулянської митниці і перевіряють документи у солдатів і техніки НАТО".

На оприлюднених фото з місця подій справді фігурують як активісти, які вітають американських військових, так і кількадесят осіб із сумнозвісними "георгіївськими" стрічками і комуністичною символікою. Однак, за даними видання "Коммерсант", спроби проросійських сил якось зашкодити військам НАТО і прихильникам прозахідного курсу країни були швидко вгамовані бійцями батальйону поліції "Блискавка".

У Молдові найближчим часом будуть проходити спільні військові навчання Dragon Pioneer 2016, в яких візьмуть участь 165 військовослужбовців Національної армії країни та 198 бійців 2-го кавалерійського полку ЗС США із 58 одиницями американської військової техніки.

Нагадаємо, у квітні заступник Генерального секретаря НАТО Александер Вершбоу заявив, що Північноатлантичний альянс збирається посилити підтримку та допомогу Україні, Грузії та Молдові у зміцненні національної безпеки і суверенітету. 

Попередній матеріал
Круїзний лайнер зі США вперше прибув у порт столиці Куби
Наступний матеріал
За рік майже 90 тис. дітей без супроводу дорослих попросили притулку в ЄС
Теги:
Loading...