До Молдови увійшла велика колона бронетехніки НАТО

Заяви проросійських політиків про блокування колони на кордоні виявились неправдивими

Колона військової техніки НАТО проїхала по території Молдови. Про це повідомив голова Асоціації українців в Молдові Михайло Багас на своїй сторінці в Facebook. Він написав: "Колона НАТО, поклавши на Додонків (каламбур від прізвища лідера місцевих соціалістів Ігоря Додона – 5.ua), поїхала далі. Ласкаво просимо!"

Активіст має на увазі заяви чільника Партії соціалістів Республіки Молдова Ігор Додона про те, що його поплічники заблокували на в'їзді в країну колону військової техніки США, яка задіяна в навчаннях Dragon Pioneer 2016. Про таке повідомляє Inforesist з посиланням на російські ЗМІ, які розтиражували запевнення, що "депутати-соціалісти разом з активістами "Молодої Гвардії" заблокували дорогу на в'їзді в Молдову з боку Скулянської митниці і перевіряють документи у солдатів і техніки НАТО".

На оприлюднених фото з місця подій справді фігурують як активісти, які вітають американських військових, так і кількадесят осіб із сумнозвісними "георгіївськими" стрічками і комуністичною символікою. Однак, за даними видання "Коммерсант", спроби проросійських сил якось зашкодити військам НАТО і прихильникам прозахідного курсу країни були швидко вгамовані бійцями батальйону поліції "Блискавка".

У Молдові найближчим часом будуть проходити спільні військові навчання Dragon Pioneer 2016, в яких візьмуть участь 165 військовослужбовців Національної армії країни та 198 бійців 2-го кавалерійського полку ЗС США із 58 одиницями американської військової техніки.

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Нагадаємо, у квітні заступник Генерального секретаря НАТО Александер Вершбоу заявив, що Північноатлантичний альянс збирається посилити підтримку та допомогу Україні, Грузії та Молдові у зміцненні національної безпеки і суверенітету. 

Попередній матеріал
Круїзний лайнер зі США вперше прибув у порт столиці Куби
Наступний матеріал
За рік майже 90 тис. дітей без супроводу дорослих попросили притулку в ЄС