До 92-х зросла кількість жертв терактів у Норвегії [відео]

  Ще майже сто людей - поранені, 20 із них у вкрай тяжкому стані. Поліція допитує Андерса Берінга Брейвіка. Його затримали напередодні на острові Утойя, де він влаштував стрілянину. Перед тим, за даними правоохоронців - цей таки чоловік організував вибух у середмісті Осло. Поліція припускає, що у нього міг бути спільник.

  Норвезька поліція розшукує другого підозрюваного у нападі на молодіжний табір на острові Утойя. За даними місцевих ЗМІ, один з очевидців стрілянини розповів поліції, що зловмисників було двоє. За словами джерела, щоби врятуватися, йому довелося удати мертвого. Підлітки у паніці кидалися в воду, намагаючись врятуватися з невеликого острова, на якому убивця методично розстрілював усіх, кого бачив.

  Ганс Христіан Хендріксон, свідок: "Це було жахливо. Кулі літали поруч. Коли він побачив, що люди рятуються в воді - почав стріляти і туди".

  У п`ятницю події в Норвегії розгорталися стрімко. Спочатку вибух біля урядового офісу в Осло, що забрав життя семи людей. Поліція припустила - вибухівку заховали в одному із припаркованих неподалік автомобілів. А через кілька годин високий білявий чоловік у поліцейській формі відкрив вогонь з автоматичної зброї по підлітках, які зібралися у літньому молодіжному таборі. Правляча Лейбористська партія традиційно організовує його на острові Утойя, на Північному Заході від Осло. Внаслідок кривавої розправи - загинули більш як вісім десятків хлопців та дівчат від 14 до 19 років. За словами прем`єр-міністра, він особисто знав кількох жертв.  

  Йенс Столтенберг, прем`єр-міністр Норвегії: "Ніколи ще з часів Другої світової війни в країні не було злочинів таких масштабів. Це райське місце мого дитинства перетворилося на пекло".

  Нападника вдалося затримати. Це 32-річний місцевий мешканець Андерс Берінг Брейвік. Йому уже висунули звинувачення в убивстві людей у таборі та вибуху в Осло. За даними ЗМІ, затриманий мав ультра-праві погляди. Деякий час тому він входив до антиіммігрантської партії, а у своїх інтернет-блогах різко висловлювався щодо представників інших національностей та критикував політику мультикультуралізму.  

  "З яких пір мультикультуралізм перестав бути ідеологією, спрямованою на руйнування європейської культури, традицій та національної ідентичності держав?"

  Андерс Берінг Брейвік, 2 лютого 2010 року

  Брейвік жив з матір`ю у престижному кварталі, відслужив у армії, ходив у стрілецький клуб та досконало володів різними видами зброї. На його ім`я зареєстровані одразу кілька фірм. Через одну з них він нещодавно замовив кілька тонн мінеральних добрив, з яких нібито і була виготовлена вибухівка. Інцидент у спокійній Норвегії спричинив справжню паніку серед її мешканців. У суботу поліція затримала молодого чоловіка із ножем у кишені. Той пояснив - узяв зброю, тому що боявся. Правоохоронці посилили у країні заходи безпеки і тимчасово відновили прикордонний контроль для держав Шенгенської зони.

  Попередній матеріал
  У центрі Львова виставляють роботи дітей, що лікуються від тяжких хвороб
  Наступний матеріал
  У Києві приготували велетенську філіжанку кави
  Теги: