До 300 зросла кількість загиблих внаслідок землетрусу у Чилі (репортаж)

  Щонайменше, 300 людей загинули внаслідок землетрусу в Чилі. Про це повідомляє національна агенція з надзвичайних ситуацій. У центральних регіонах країни оголосили "стан катастрофи". Поки що влада країни не зверталася по допомогу до міжнародної спільноти й намагається впоратися з наслідками трагедії самотужки. Водночас, Міжнародний валютний фонд вже зголосився допомогти постраждалим від стихії.

  П`ятсот тисяч будинків зруйнував землетрус силою в майже дев`ять магнітуд за шкалою Ріхтера у Чилі. Всього від стихії постраждали півтора мільйони людей. Зруйновано десятки мостів по всій країні. Через це порушилося транспортне сполучення. Не працює аеропорт у Сантьяго. Рятувальники заявляють, що кількість жертв землетрусу, могла бути значно більшою, тому що він стався вночі, коли більшість людей спали у своїх будинках.

  Землетрус зруйнував стіни тюрми у місті Чіллан. З неї втікли близько сотні в`язнів. Більшість з них поліція одразу затримала, але декількох шукають і досі. Припинили роботу дві шахти з видобутку міді та два нафтопереробних заводи. Влада Чилі підраховує  збитки, завдані стихією.

  Землетрус з магнітудою вісім цілих та вісім десятих стався у Чилі в ніч проти суботи. Попередження про викликане ним цунамі оголосили в Японії, Австралії, островах Полінезії й Тонга. Поштовхи від одного з найпотужніших за останнє століття землетрусів зареєстрували навіть у бразильському місті Сан-Пауло, що розташоване за три тисячі кілометрів від епіцентру стихії.

  Олександр Войтко, 5 канал   

  Попередній матеріал
  У Львові поховали Ярослава Дашкевича
  Наступний матеріал
  Від потужного шторму потерпає Іспанія
  Теги: