Деякі авіаперевізники ЄС масово скасовують рейси (РЕПОРТАЖ)

  Аеропорти Парижа і Рима переповнені пасажирами, котрі не можуть вилетіти до своїх пунктів призначення. Найбільші авіакомпані Франції та Італії - "Ейр Франс" та "Аль-Італія" скасували значну частину своїх рейсів. Причини скасування польотів - різні. Французькі пілоти оголосили чотириденний страйк, який завершується сьогодні: їх обурили плани керівництва збільшити пенсійний вік з 60 до 65-ти років. А от працівники "Аль-Італії" покладають провину за скасування рейсів на керівництво компанії. Мовляв, таким чином компанія, що перебуває на межі банкрутства, економить кошти.
  Один із трьох авіарейсів скасовуватиме компанія "Аль-Італія" упродовж цілого тижня. Цей захід необхідний, щоби зекономити кошти на інші польоти. Інакше - перевезення зупиняться узагалі. Національний авіаперевізник уже кілька місяців намагається уникнути повного краху. Італійський уряд і керівництво компанії розробляють кілька шляхів порятунку. Втім жоден із запропонованих владою виходів з кризи не влаштовує профспілку перевізника. А без її згоди жодних змін не відбудеться.

  Саїд Ельхаддад, пасажир з Єгипту: "У Римі ми з Півночі. Відтоді наш рейс кілька разів відкладали. А потім - скасували взагалі. Згодом нам зателефонували в готель, щоби ми терміново приїжджали в аеропорт. Ми ледве знайшли таксі, примчали сюди, і нам повідомили, що спробують знайти рейс, принаймні до дванадцятої години. І ось - досі нічого невідомо. Де наш багаж - ми також не знаємо".

  Не ліпша ситуація і у паризькому аеропорту Шарля де Ґолля. З четверга вийшли на чотириденний страйк пілоти "Ейр Франс". Їх обурив план  підняття пенсійного віку з 60-ти до 65-ти років, який має набрати чинності 2010-го. Компанія змушена була скасувати понад 60 відсотків рейсів, і внутрішніх, і міжнародних.  

  Жан-П`єр Матьє, пасажир: "Звісно ми засмучені, але який вихід? Це вже втретє маємо такі проблеми. В неділю нас не повідомили, що рейс до Ліона - скасували. А ще один рейс пустили на годину раніше - о восьмій ранку замість дев`ятої. А тепер ми знову заблоковані, а завтра мені на роботу - звісно, я засмучений".

  Рафаелла Баммі, пасажирка: "Ми повертаємось з весільної подорожі, з Реуньйона. І сидимо тут, в аеропорту Шарля де Голля, чекаємо, чи не можна буде якось дістатися Марселя. Сюди ми приїхали о 6.30 ранку, і досі думаєм - чи буде наш літак, чи рейс скасують".

  Польоти "Ейр Франс" скасували і в інших країнах.  Сума коштів, втрачена під час страйку, стане відома лише у вівторок. Представники "Ейр Франс" переконані, становитиме вона не менше ніж сто мільйонів євро. Італійський уряд вирішив піти на поступки пілотам, і дозволити їм самостійно вирішувати, чи йти на пенсію в 60, чи працювати ще 5 років. Утім на цю умову профспілки не згодні. Пілоти завершать страйк у вівторок, однак цього тижня вже запланували страйки представники інших професій. Зокрема залізничники, викладачі, і працівники поштових служб.  

  Нонна Стефанова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.51Мб)
  Попередній матеріал
  208 студентів влізли в тролейбус у Львові (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Українці оберуть сім найдивовижніших туристичних маршрутів
  Теги:
  Loading...