Фідель Кастро 5 канал

Дев’ятиденна жалоба, заборона всіх розваг і продажу алкоголю: як на Кубі прощаються із Фіделем Кастро

До 4 грудня триватиме жалоба за Фіделем Кастро на Кубі. Призупинені будь-які святкування, телебачення транслює лише інформаційні та історичні передачі. Але не всі сумують за диктатором. У Майамі кубинці, котрим пощастило втекти від комуністичної свободи навпаки – святкують і сподіваються на демократичне майбутнє Куби

На площі революції у центрі Гавани розмістили гігантське фото Фіделя Кастро. Впродовж дня кожен охочий зможе попрощатися із прахом кубинського лідера, який виставили в меморіальному комплексі імені Хосе Марті. Прощальна церемонія триватиме протягом дня. А вже у вівторок на панахиду до столиці з'їдуться десятки лідерів країн та високопоставлені особи. Загалом жалоба триватиме до 4 грудня. На цей час у країні  призупинили продаж алкоголю, заборонили будь-які святкування та навіть гру у бейсбол. Нині у столиці на знак жалоби приспущені прапори. Утім, посольства деяких країн приспускати прапори не стали. Серед них США і Франція.

Триденну жалобу за Фіделем Кастро оголосили у Північній Кореї. З 28 по 30 листопада у центральних установах країни будуть підняті траурні прапори. Свої співчуття з приводу смерті кубинського лідера висловив президент країни Кім Чен Ин. Його слова процитували по місцевому телебаченню.

"Почувши сумну новину про смерть кубинського лідера, я висловлюю глибокі співчуття членам родини, партії, уряду і всьому народові. Його подвиги назавжди залишаться у серцях мешканців обох країн", – заявив північнокорейський диктатор.

Тим часом в американському Майамі вже кілька днів поспіль тривають святкування з приводу смерті Фіделя Кастро. Їх влаштовують кубинські іммігранти. Вони вважають колишнього чільника держави винним у тому, що  змушені були покинути державу. Тепер кажуть – країна потребує нових демократичних виборів.

Фідель Кастро керував Кубою майже півстоліття. У 2008 році на тлі погіршення економічної ситуації на острові та за станом здоров'я Кастро відійшов від активної політики. Свої повноваження передав брату Раулю. Через хворобу останні роки Фідель майже не з'являвся на публіці. Поховати кубинського лідера, який помер 26 листопада на 91-му році життя, мають 4 грудня. 

Оксана Думська, "5 канал"

Попередній матеріал
Експерт про допит Януковича: "Дивно, що він взагалі щось пам'ятає"
Наступний матеріал
Сценарій захисту Януковича під час відеодопиту "пішов прахом" – журналіст

Юнкер: Спадок Кастро розсудить історія

Кінець цілої епохи: У зв'язку зі смертю Кастро на Кубі жалоба, а у Маямі – свято

Помер Фідель Кастро