фото Укрінформ

Кінець цілої епохи: У зв'язку зі смертю Кастро на Кубі жалоба, а у Маямі – свято

У Маямі кілька сотень представників місцевої кубинської громади вийшли на вулиці із кубинськими прапорами та навіть влаштували автопробіг

На 91 році життя помер лідер Кубинської революції Фідель Кастро. Про це повідомили державні ЗМІ країни. Його брат Рауль Кастро підтвердив інформацію у своєму зверненні до нації. Смерть брата він назвав "кінцем цілої епохи для Куби". Фідель Кастро попри заяви жити до 120 років, останні три роки страждав від смертельної хвороби шлунку.

Молодший брат Команданте, лідер Куби Рауль Кастро, оголошуючи про смерть лідера кубинської революції, символа народних повстань і протистояння США заявив: "Шановні співвітчизники. Я тут, щоб повідомити вам, нашим друзям в Америці та всьому світу, що сьогодні вночі від нас пішов головнокомандувач Кубинської революції Фідель Кастро. Це сумний день в історії Куби. Поховальна комісія найближчим часом проінформує вас про деталі церемонії прощання".

Прихильники Фіделя заявляли: Кастро повернув Кубу народу та повалив корумпований режим. Противники ж звинувачували його в руйнуванні економіки та запровадженні диктатури.

На Кубі у зв'язку зі смертю Фіделя Кастро вже оголосили триденну жалобу. Попри те що лідер тривалий час хворів, для багатьох жителів Гавани новина про смерть стала шоком.

А от кубинці, що нині мешкають у Сполучених Штатах звістку про смерть зустріли радісно. У Маямі кілька сотень представників місцевої кубинської громади вийшли на вулиці із кубинськими прапорами. Влаштували навіть автопробіг районом Маленька Гавана, де вони мешкають. Сподіваються – тепер їхня батьківщина стане на демократичний шлях розвитку.

Свій політичний шлях Фідель Кастро почав у 1950-х роках, коли став на чолі збройного повстання проти уряду Фульхенсіо Батісти, якого підтримували США. Після 9 років партизанської війни, повстанцям вдалося захопити Гавану. Батіста втік з країни. Сотні його прихильників засудили і стратили.

Кастро запровадив в країні однопартійну систему, головною ідеологією визначив комунізм, а тисячі прихильників колишнього диктатора Батісти потрапили у концтабори. Ще більше людей покинули Кубу та подалися до США та у Центральну Америку. Все це спричинило серйозну критику міжнародної спільноти. А Сполучені Штати запровадили торгове ембарго проти Куби, яке частково діє й донині.

У роки "холодної війни" Фідель Кастро був палким союзником СРСР. Його вважали центром комуністичного опору американському впливу. Навіть після розпаду Радянського Союзу та завершення "холодної війни", він й надалі боровся проти так званих "імперіалістів" та "капіталістів". Був затятим критиком політики Сполучених Штатів і зберігав зв`язки з Росією.

У 2008 році на тлі погіршення економічної ситуації на острові та за станом здоров`я, Кастро відійшов від активної політики. Свої повноваження передав брату Раулю. Останні роки Фідель майже не з`являвся на публіці. Втім, й до останнього приймав практично кожну іноземну делегацію та залишався потужним символом революції для кубинців та усього світу. 

Ілія Куса, "5 канал"

Попередній матеріал
"Масштабні обстріли з боку противника": за добу п'ятеро українських воїнів отримали поранення
Наступний матеріал
Житель Мар'їнки підірвався на розтяжці

Помер Фідель Кастро

На Кубі 84-річного Рауля Кастро обрали президентом на другий термін

На Кубі в рамках історичного візиту відбувається зустріч Обами і Кастро

Фідель Кастро в день свого 89-річчя розкритикував США за ембарго

ЄС і Куба підписали угоду про відновлення співпраці

Куба та США відновлюють комерційне авіасполучення