Володимир Путін
Володимир Путін скріншот

Держдума дозволила Путіну залишатися при владі до 2036 року

  Читайте по-русски
  За відповідні поправки до російської конституції проголосувала більшість депутатів

  Державна дума Росії ухвалила в цілому законопроєкт, який дозволяє президентові Володимиру Путіну знову двічі балотуватися на пост глави держави. Про це йдеться в повідомленні російського парламенту.

  У документі, який підготували на виконання схвалених улітку поправок до Конституції, зазначено, що обмеження кількості термінів, протягом яких одна й та сама особа може обіймати посаду президента, застосовується до чинного глави держави без урахування його колишніх президентських термінів. Таким чином, ця норма дозволяє Володимиру Путіну перебувати на посаді президента Росії ще два терміни.

  Відповідно до конституційних змін, закріплених законом, президентом може бути обраний громадянин Росії не молодше 35 років, який постійно проживає в країні не менш як 25 років, не має і не мав раніше громадянства іноземної держави або посвідки на проживання. При цьому вимога про відсутність іноземного громадянства не діє, якщо держава або його частина прийняті до складу Росії.

  Як відомо, у січні минулого року президент Росії Володимир Путін запропонував поправки до Конституції. Норма про "обнулення" термінів, яка теоретично дозволяє Путіну залишатися президентом до 2036 року, з'явилася при схваленні поправок у Держдумі у березні. Остаточно вони були схвалені на так званому загальноросійському голосуванні, яке проходило кілька днів і завершилося 1 липня.

  Нагадаємо, що Володимир Путін перебуває при владі в Росії з 2000 року. Він двічі обирався президентом у 2000-ні роки: в 2000-му і 2004-му роках. Тоді президентський термін у Росії становив чотири роки. У 2008 році Путін і тодішній голова уряду помінялися місцями: президентом став Дмитро Медведєв, а Володимир Путін заступив на посаду глави уряду.

  У 2012 році Путін пішов на третій термін: в тому ж році термін президентських повноважень був збільшений з чотирьох до шести років. У 2018 році він став президентом учетверте. Якщо поправка про "обнулення" буде схвалена, Путін зможе піти на вибори також у 2024-му і в наступні роки.

  Сам Путін у червні 2020 року заявив, що не виключає висування своєї кандидатури на президентську посаду, якщо росіяни схвалять внесення поправок до Конституції.

  Як писав 5.UA, президент РФ Володимир Путін зробив щеплення від коронавірусу, але невідомо, якою саме вакциною.

  Попередній матеріал
  Кіпр відкриє кордони для українських туристів 1 квітня
  Наступний матеріал
  Прикордонники пояснили, кому дозволять в'їзд в Україну без ПЛР-тестування
  Loading...

  Путін вакцинувався від COVID-19, але у Кремлі приховують, якою вакциною – ЗМІ

  Якщо Путін завтра помре, то що робитиме Зеленський з Кримом – Наталя Лютікова у "Є СЕНС"

  Путін заборонив українцям володіти землею в Криму – у МЗС указ назвали юридично нікчемним

  Рік пандемії коронавірусу: як змінився світ та Україна – "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова

  Російські агенти в українській політиці: як депутати реагували на конфронтацію Байдена з Путіним

  "Російський" Донбас Путіну не потрібен – Зеркаль