День пам`яті жертв нацизму та сталінізму відзначила Балтія

  День пам`яті жертв сталінізму та нацизму відзначили у країнах Балтії. Сімдесят років тому Німеччина і Радянський Союз підписали пакт Ріббентропа-Молотова. Латвія, Литва та Естонія твердять, що саме цей документ - поклав початок півстолітній радянській окупації. Цього ж дня у 1989 у Балтії провели одну з наймасовіших акцій протесту проти правління московської партійної верхівки.

  Одразу три знаменні дати у країнах Балтії. Три держави згадують річницю пакту Ріббентропа-Молотова, вшановують пам`ять жертв сталінізму і нацизму, а також - відзначають День Балтійського шляху. Двадцять років тому мешканці Литви, Латвії та Естонії вишикувалися у живий ланцюг завдовжки майже 650 кілометрів. Мільйони людей узялися за руки із закликом припинити радянське правління. Самі мешканці Балтії вважають цю подію одним із найбільших кроків на шляху до незалежності від СРСР.

  Даля Грибаускайте, президент Литви: "Те, що відбулося двадцять років тому - це була битва за свободу. Але і сьогодні нам все ще потрібні і воля, і незалежність і солідарність з Європою. І сьогодні урочистості - це є вияв такої солідарності у тяжкі часи".

  Особливо відзначають річницю спортсмени. Ще напередодні вони розпочали забіг маршрутом Балтійського шляху. Свій святковий заїзд організували і байкери з трьох країн.

  Март Мікк, учасник заїзду до Дня Балтійського Шляху: "Для мене велика честь, що мене запросили взяти участь у заїзді. Я долучався до багатьох прекрасних подорожей, але ця - щось на зразок священної".

  До річниці підписання пакту Ріббентропа-Молотова у кожній з трьох країн регіону відкрили численні виставки, щоби нагадати, як саме відбувалося приєднання країн Балтії до СРСР.

  Вальтерс Ноллендорфс, працівник Музею окупації Латвії: "У Латвії не було ані найменшої можливості отримати допомогу з якоїсь країни світу. На нашому кордоні були тридцять тисяч радянських вояків. У військовому сенсі ситуація була просто неможливою".

  Саме існування таємного протоколу про розділення Європи Радянський Союз заперечував до останнього. Лише у жовтні 1992 в архівах знайшли оригінал документа, підписаного міністрами закордонних справ СРСР та нацистської Німеччини. Днем пам`яті жертв нацизму та сталінізму двадцять третє серпня у країнах Балтії оголосили цьогоріч. 

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  Попередній матеріал
  Єгипетські рибалки захопили сомалійських піратів
  Наступний матеріал
  Греція просить про допомогу
  Теги:
  Loading...