Єгипетські рибалки захопили сомалійських піратів

  Додому повернулися єгипетські рибалки, які змогли подолати сомалійських піратів. У неволі екіпажі одразу двох суден перебували останні п`ять місяців. Десять днів тому рибалки, стомившись результату переговорів, атакували своїх кривдників. Їм вдалося повернули контроль над кораблями і вирушити додому. Полонених піратів привезли у трюмі. Корсарів передали поліції - щойно уввійшли у територіальні води Єгипту.

  У рідному порту Атака поблизу Суеца - на героїв чекали сотні захоплених колег, родичів та просто земляків. Тридцять три рибалки у холодильній камері привезли замість риби інший вилов - вісьмох сомалійських піратів. Решті розбійників пощастило менше - семеро піратів загинули в результаті сутички. Серед рибалок ніхто не отримав навіть подряпини.

  Собхі Абдель Латіф, звільнений рибалка: "Нам вдалося роззброїти піратів, поки вони спали. Вони нас, звичайно, охороняли. Але частині зловмисників вдалося втекти, а решту ми подолали".

  Два судна захопили ще у середині весни. Спершу за них вимагали викуп у п"ять мільйонів американських доларів. Потім ціну знизили до шестисот тисяч. Переговори постійно зривалися, аж поки єгиптяни не підняли бунт і - самі звільнилися з полону.

  Хассан Халід, власник рибальського судна: "Кожного дня ми координували свої зусилля з нашими силовими структурами, ми прагнути дати бій піратам, але боялися, що будуть жертви".

  Ще до свого повернення, рибалки стали справжніми героями у Єгипті. Досі нікому не вдавалося без викупу звільнитися з полону сомалійсьіких піратів.

  Юлія Куценко, 5 канал

  Попередній матеріал
  10.000 мешканців передмість Афін евакуювали
  Наступний матеріал
  День пам`яті жертв нацизму та сталінізму відзначила Балтія
  Теги:
  Loading...