Чорний дим пішов з третього реактора АЕС "Фукусіма-1"

  Чорний дим пішов із третього реактора атомної електростанції "Фукусіма-1". Адміністрація зупинила роботи і вивела працівників. Експерти встановлюють причини інциденту. Уже не придатна до вживання - питна вода у Токіо. Рівень радіації у ній - піднявся вдвічі. Влада міста - рекомендує утриматися від вживання водопровідної води, надто - для приготування дитячих сумішей. Раніше, прем`єр Японії - закликав не вживати певні види овочів із префектури Фукусіма. Тим часом, Сполучені Штати - стали першою країною, яка заборонила імпорт молока, фруктів та овочів із забруднених регіонів Японії.

  Чорний дим пішов із третього реактора АЕС "Фукусіма-1". Адміністрація призупинила відновлювальні роботи на енергоблоці й вивела з нього всіх працівників. Перед інцидентом техніки перевіряли пошкоджене обладнання і провітрювали приміщення третього реактора, щоби не допустити нових вибухів. Після цих процедур вони планували ввімкнути електродвигуни насосів системи охолодження. В кількох пошкоджених реакторах триває витік радіоактивних речовин. Експерти встановлюють причини цих несправностей.

  Представник адміністрації АЕС: "За останньою інформацією з третього реактора "Фукусіми-1" пішов дим. Ми встановлюємо причини цього інциденту. Тимчасово вивели з енергоблоку всіх працівників і призупинили відновлювальні роботи. Поки що ми не можемо повідомити деталі".

  Міністерство охорони здоров`я Японії виявило перевищення норми радіації в одинадцятьох видах овочів з префектури Фукусіма. Влада радить мешканцям Токіо не давати воду з-під крану дітям, оскільки вона також забруднена. Сполучені Штати заборонили ввезення на свою територію японських молока та кількох видів продуктів рослинного походження. До аналогічних кроків готується уряд Південної Кореї. 

  Евакуйований з префектури Фукусіма: "Уряд повідомляє громадянам замало інформації. Ми не знаємо, які овочі тепер безпечно їсти, а які - ні. Склалася дуже дивна ситуація".

  Рибалка: "І до аварії на атомному комплексі з кожним роком ми ловили все менше риби. Після неї ж ситуація значно погіршиться. Нам буде дуже складно вижити".

  Сума збитків від землетруса і цунамі в Японії, за новими підрахунками, перевищила триста десять мільярдів доларів. Остаточні витрати на подолання наслідків руйнівної стихії можна буде визначити лише після завершення ремонтних робіт на атомному комплексі у Фукусімі й відновлення постачання електроенергії в багатьох містах країни. На північному сході Японії тривають масові поховання. Крематорії переповнені, тож більшість загиблих, усупереч місцевим віруванням, хоронять у братських могилах.

  Олександр Войтко, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Зустріч прибулих з Японії українців в аеропорту "Бориспіль" [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Х. Клінтон: Каддафі розглядає ймовірність втечі
  Теги: