Зустріч прибулих з Японії українців в аеропорту "Бориспіль" [репортаж, відео]

  53 українці та 9 громадян Білорусі і Молдови цієї ночі прилетіли в столичний аеропорт "Бориспіль". За даними Українського МЗС, переважна кількість евакуйованих - мешканці найбільш постраждалих від землетрусу територій. Пасажири літака переважно жінки з дітьми. Чоловіки-японці відправили своїх українських дружин у більш безпечне місце. Зустрічав їх в аерпорту кореспондент "5 каналу" Андрій Жигулін.

  Рейс затримався лише на кілька хвилин. Табло аеропорту весь час тримало в напрузі тих, хто зустрічав рідних з далекої Японії. Хтось не відводив очей від екрану, а хтось від нервів не знав куди подіти квіти. Після довогочікуваного "Прибув" напруга спала. Сорок хвилин паспортного конролю, обовязкової перевікри на радіацію та зал прильоту захопили вже інші емоції.  

  Іван Васильович разом із дружиною вперше за багато років обіймають дочку та онуків. Кажуть - хоча і спілкувалися з рідними щодня по Інтернету, після японської катастрофи батьківське серце було не на місці.

  Перважна кількість  пасажирів спецрейсу Токіо- Київ жінки дітьми. Більшість з них залишился без даху над головою, адже прилетіли з набйбльш уражених цунамі районів.  Чоловіки - японці  наполягли на тому щоб їхні дружини з дітлахами залишили країну допоки не врегулюється ситуація.  Жінки зізнаються   -повернуться до Японії через пару місяців, а   на довгий перельот та розставання погодилися лише заради дітей.

  Він не знає ні української та російькою. 9 річний Шон прилетів до Києва разом із мамою. Англійською мовою з японським акцентом  розповідає, що заради маминої батьківщини довелося на певний час залишити школу. Летіти не хотів - на тимчасовій евакуції наполягла саме мама.

  Шон, хлопчик з Японії: "В Японії дуже не проста ситація. Але я вірю, що в нашій країні лише тимчасові незручності. Щодо подорожі до вас в Україну - то в порівнянні з іншими моя родина була в повній безпеці, але моя мама сказала що треба летіти сюди".

  В вітчизняному МЗС не виключають, що   це останній спецрейс із Японії. . Переважна кількість українців в спілкуванні з дипломатами все більше віддають первагу залишитися на японській землі. Так в останній момент чимало наших співгромадян  відмовилася летіти до Києва. 

  Олександр Дикусаров, речник МЗС: "Разом із українцями, вітчизняним спецрейсом скористалося ще 9-ть громадян Білорусі та Молдови. Яких з аеропорту спеціальними автобусами доправлять на батьківщину".      

  Андрій Жигулін , Юрій Подлісевич "5 канал".       

  Попередній матеріал
  В Індії пройшов фестиваль кольорів
  Наступний матеріал
  Чорний дим пішов з третього реактора АЕС "Фукусіма-1"
  Теги: