Х. Клінтон: Каддафі розглядає ймовірність втечі

  Ймовірність втечі - розглядає Каддафі. Про це заявила Держсекретар США Хілларі Клінтон. За її словами, лівійський лідер - доручив прораховувати варіанти виїзду із країни. Сам Каддафі - про такі плани у зверненні до народу - ані пари з вуст, навпаки, він заявив, що переконаний у своїй перемозі.

  Між тим, цієї ночі - міжнародна коаліція завдала нових ударів. Цілями стали - місцевий порт і база військово-морських сил Лівії.

  Вибухи і постріли знову здригали Триполі. Західна коаліція поновила бомбордування тільки-но стемніло. Найпотужніші вибухи лунали поблизу палацу Каддафі. У відповідь, провладні війська застосували зенітні установки. Після того як обидві сторони помірялися силою, лівійський лідер з`явився на порозі своєї резиденції. Це впершще він звернувся до народу після того як західна коаліція розпочала бомбордування.   

  Муаммар Каддафі, Лівійський лідер: "Зараз триває битва з хрестоносцями, розпочали її країни-хрестоносці проти ісламу. Хай живе іслам повсюди! Усі ісламські армії мають взяти участь у цій битві. І врешті-решт перемога буде за нами".

  Прихільники Каддафі не просто слухали його заяви про впевненість у перемозі, а створили навколо свого лідера живий щит, захищаючи його своїми тілами. Становище Каддафі не таке вже й непохитне, каже Держсекретар США Гілларі Клінтон. До Америки докотилися чутки, що Каддафі, таки, не відкидає ймовірності втекти з країни. У заворушеннях він нібито втратив одного зі своїх синів.  

  Гілларі Клінтон, Держсекретар США: "Ми чули з різних джерел, що один із синів Каддафі загинув. Проте, підтвердити цю інформацію я не можу, позаяк переконливих доказів немає. Нам також відомо, що деякі люди, близькі до Каддафі, контактують з Африкою, Близьким Сходом, Європою та Північною Америкою стосовно питань: що нам робити? Як вийти з цього становища і що трапиться найближчим часом?"

  Операція міжнародної коаліції розпочалася в ніч проти неділі. Лівійці розділилися у думках щодо втручання західної коаліції. Одні бачать у цьому звільнення від режиму Каддафі, який править країною вже понад сорок років, інші вважають - що міжнародній спільноті, яка втрутилася у конфілікт, цікаві лише нафтові перспективи.

  Джибріл Геваді, лікар: "Важко повірити, що Каддафі карає свій власний народ. Таке враження, що він хоче нас усіх вбити. Ми раді, що за нас вступилася ООН. Без їхньої допомоги ми можемо втратити Бенгазі".

  Наразі запеклі бої між армією Каддафі та повстанцями тривають у західному місті Місурата, а також у східній Адждабії. Лівійські військові - використовують важку артилерію і бронетехніку, але прибічники опозиції - не здаються. Люди тікають з неспокійної країни. Кількість біженців на лівійсько-туніському кордоні значно збільшилася. Перелякані лівійці шукають порятунку також в італійській Лампедузі, де вже знайшли ритулок тунісці після заворушень у своїй країні. 

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Чорний дим пішов з третього реактора АЕС "Фукусіма-1"
  Наступний матеріал
  Мельниченко: Фейсом об тейбл. Що значить, не хоче?
  Теги:
  Loading...