Чорний січень Азербайджану. Герої не вмирають

  Відео "Чорний січень Азербайджану. Герої не вмирають" присвячується 25-ій річниці подій 1990 року у столиці Азербайджану – Баку.

  20 січня 1990 року опівночі радянські війська, за наказом вищого радянського керівництва, що прибули з інших регіонів СРСР, без узгодження із Президіумом Верховної Ради Азербайджанської РСР, вторглись у Баку. Тим самим були порушені Конституції СРСР та Азербайджанської РСР, а також Конституційний закон про суверенітет Республіки. Військове вторгнення у столицю Азербайджану супроводжувалось надзвичайною жорстокістю і було розправою із мирним населенням, яке піднялось на боротьбу за національну свободу, на боротьбу із вірменською окупацією та за територіальну цілісність своєї країни, в результаті чого було вбито 133 особи, поранено 744 людини, незаконно заарештовано 841 особу, 5 людей зникли безвісти.

  Кривава трагедія 20 січня 1990 року у Баку продемонструвала антинародний характер тоталітарного режиму, коли збройні сили СРСР в черговий раз були використані не для захисту від зовнішньої агресії, а проти власного народу, а також фіктивність суверенних прав союзних республік.

  "Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих героїв Азербайджану, які ціною свого життя дали можливість майбутнім поколінням країни жити у незалежній державі. Саме прагнення азербайджанського народу до свободи, справедливості та незалежного майбутнього забило перший цвях у труну радянської тоталітарної імперії. Сьогодні Азербайджан активно розвивається та кожного року стверджується у своїй незалежній політиці. Але й досі залишається відкритим питання територіальної цілісності країни, 20% якої окуповано Вірменією.

  Історія демонструє циклічність подій у різний час та в різних країнах. Криваві події у Києві на Майдані 2014 року звучать відлунням у пам’яті азербайджанців, які пережили "чорний січень" 1990 року. Азербайджану дуже близький цей біль. Біль за втрачені життя, біль за окуповані території.

  Спілка азербайджанської молоді в Україні також присвячує це відео пам’яті героїв України, які поклали своє життя за свободу, гідність українського народу, а також за суверенітет та територіальну цілісність України. Пам’ятаємо! Слава Україні!", - зазначила голова САМУ Ільгама Аллахвердієва.

  Попередній матеріал
  НБУ хоче заборонити всі небанківські обмінники
  Наступний матеріал
  У Вірменії поховають сьому жертву російського військового

  Конгресмен США закликає Азербайджан звільнити журналістку "Радіо Свобода"

  У столиці Азербайджану чоловік вчинив акт самоспалення

  Азербайджан не планує долучатись до Євразійського економічного союзу

  В Азербайджані опозиціонери протестували проти репресій