вакцина
вакцина Shutterstock

Чому США призупиняють вакцинацію препаратом Johnson & Johnson та які наслідки це матиме – сюжет

Читайте по-русски
Рішення щодо припинення використання препарату було прийнято через повідомлення про рідкісні випадки утворення тромбів

На одну вакцину менше. Сполучені Штати призупинили вакцинацію препаратом Johnson & Johnson. Причина – ймовірна поява тромбів після уколу, як установив регулятор лікарських засобів США. Які наслідки матиме таке рішення, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Американка Катріна Луї вже отримала першу дозу вакцини від коронавірусу. Прищепилася вакциною Pfizer. Однак їй було непринципово, який саме укол отримати. Ефективними вважає всі препарати. Тож якби їй запропонували якусь іншу вакцину, зокрема, Johnson & Johnson, не відмовилась би. Катріна переконана, залишитися взагалі без вакцини – значно гірше.

"Я загалом здорова і раніше ніколи не мала побічних ефектів від вакцини. Тому і зараз охоче вакцинувалася. І зробила би це будь-яким препаратом. Це міг бути Johnson & Johnson. Це наше здоров'я, і його треба захистити", – зазначила Катріна Луї.

Але зробити це препаратом Johnson & Johnson вже не можна. Сполучені Штати призупинили щеплення цією вакциною – після повідомлень про рідкісні випадки утворення тромбів, схожі на ті, які фіксували після вакцини AstraZeneca.

"Мені здається, що ця перерва буде нетривалою. Адже вакцин проти коронавірусу не так і багато в усьому світі. Ми фактично втратили препарат AstraZeneca, а тепер Johnson & Johnson. Це неприпустимо. Сподіваюся, цю ситуацію швидко владнають. Можливо, вакцину поліпшать, і тоді ні в кого не буде сумнівів", – зауважив керівник епідеміологічного центру у Нью-Йорку Брюс Фарбер.

Загалом зафіксували шість випадків тромбозу на майже 7 мільйонів імунізованих препаратом Johnson & Johnson. Усі ті, в кого виявили тромби – молоді жінки від 18 до 48 років. Одна з них померла. У компанії вже наголосили, що причинно-наслідкового зв'язку між захворюванням та вакциною немає.

"Зараз ми бачимо, що цей препарат, ймовірно, може становити небезпеку. Але переваги будь-якої вакцини завжди значно більші, аніж ризики", – наголошує директор центру медицини Ратгерського університету Мартін Блейзер.

Попри те, що у Сполучених Штатах тимчасово стало на одну вакцину менше, американський президент оптимістично закликає й далі імунізуватися. Каже, інших препаратів вистачить усім.

"Я переконаний, ми матимемо 600 мільйон доз вакцин для американців, навіть якщо доведеться припинити використання Johnson & Johnson та AstraZeneca", – запевнив президент США Джо Байден.

Johnson & Johnson вирішила відкласти постачання своєї вакцини до європейських країн. Принаймні, доки перевірятиме дані про утворення тромбів. А Європейська комісія вирішила не продовжувати контракти з компанією щодо поставки на наступний рік. Хоча ще минулого місяця затвердила цей препарат, і найближчим часом мала почати прищеплювати європейців. До слова, на початку березня низка країн тимчасово призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca. Це спільна розробка Оксфордського університету і британського-шведської компанії. Тоді теж ішлося про можливі побічні ефекти, які спричинили тромбоз. Однак після низки досліджень – ВООЗ та інші медичні регулятори визнали її безпечною. Нині більшість держав відновили щеплення цієї вакциною.

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
Брифінг нардепа від "ЄС" Андрія Парубія – відео
Наступний матеріал
Брифінг генерала Михайла Забродського – відео
Loading...

Масова вакцинація у США: як індустрія розваг відновлює роботу в Каліфорнії

Реальна ефективність вакцини Pfizer/Moderna становить 90% – дослідження

У США вакцинували від коронавірусу майже третину громадян

У США припускають, що AstraZeneca надала застарілі дані щодо результатів випробувань вакцини

Байден виконав обіцянку щодо вакцинації у США

У США після щеплення від COVID-19 жінка народила дитину з антитілами до вірусу