Чоловіку влаштувавшому стрілянину в Арізоні пред`явили звинувачення

  Звинувачення за 5-ма статтями Кримінального кодексу пред`явили Джареду Лі Лохнеру, який застрелив шістьох людей і поранив 14-тьох у Сполучених Штатах. Зловмиснику, зокрема, інкримінують вбивство працівників федерального уряду та замах на життя конгресмена Габріель Гіффордс. Стан постраждалої стабільно тяжкий. Лікарі ввели її у штучну кому. Загиблих під час нападу вшанували хвилиною мовчання у багатьох містах США і на навколоземній орбіті.

  Під час першого засідання суду у своїй справі Джаред Лохнер відмовився від виступу, в якому мав викласти власну версію подій. Він лише відповів на кілька запитань та погодився з кандидатурою призначеного адвоката. За даними попереднього слідства Лохнер мав проблеми із психікою. Поліція розшукує імовірного спільника обвинувачуваного.

  Життя постраждалої члена Палати представників - Габріель Гіффордс - зараз підтримує апарат вентиляції легенів. Лікарі кілька разів на день виводять її зі штучної коми, щоби перевірити реакцію організму на подразники. Медики кажуть - стан пацієнтки стабільний. Набряк мозку не збільшується, вона може рухати пальцями рук і ніг.

  Майкл Лемоль, нейрохірург: "На цій стадії лікування відсутність змін - гарний знак. І стан постраждалої не змінюється. Тож ми налаштовані оптимістично. Проте конкретні прогнози можна буде робити лише через кілька днів. Потрібно зібрати більше даних про показники життєдіяльності пацієнтки".

  Хвилиною мовчання вшанували пам`ять загиблих. У Вашингтоні біля Капітолію спустили державні прапори. Згадали жертв і на міжнародній космічній станції. Брат чоловіка Гіффордс - Скотт Келлі зараз - капітан екіпажу МКС. Чоловік пораненої - Марк також є астронавтом. Він призупинив підготовку до чергового польоту й приїхав у лікарню, щоби підтримати дружину.

  Олександр Войтко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Екіпаж шхуни "Партнер", яка зникла біля Сахаліна, наймовірніше - загинув
  Наступний матеріал
  Рокенрол на бульдозерах станцювали два водії у Китаї
  Теги: