Литовсько-польсько-українська бригада
Литовсько-польсько-українська бригада 5 канал

Чіткий сигнал Кремлю – у Любліні відзначали 5-річчя створення Литовсько-польсько-української бригади

Читайте по-русски
Створити нове міжнаціональне військове формування вирішили після агресії Росії проти України

П’яту річницю створення святкує спільна Литовсько-польсько-українська бригада. Урочистості відбуваються в Любліні. Чого вдалося досягти за 5 років і яким буде подальше співробітництво, знає спеціальна кореспондентка "5-го каналу" у Польщі Оксана Денисюк.

Так відзначають 5-ту річницю із заснування Литовсько-польсько-української бригади.

Цей штаб об'єднаної бригади існує в Любліні від січня 2016 року. У ньому працюють 80 офіцерів. Загалом у ній служать чотири з половиною тисячі військових. Створити нове міжнаціональне військове формування вирішили після агресії Росії проти України та окупацію Кремлем територій незалежних країн у Східній Європі.

"У 2014 році Росія напала на Україну, Крим досі окупований, а на сході України триває війна. Ми повинні робити висновки та намагатися зробити все, аби війська наших країн були сильнішими, добре підготовленими та співпрацювали між собою", – каже Маріуш Блащак, міністр оборони Польщі.

Міжнаціональне формування – це можливість обмінятися досвідом. Завдяки ЛітПолУкрБриг, куди входять представники армій двох країн-членкинь НАТО, українські солдати і офіцери вивчають військові стандарти Альянсу. А ще відпрацьовують їх на практиці.

"Наша бригада має велику кількість партнерів і під егідою цих партнерів та наших міністерств оборони проводяться різні міжнародні навчання, де бригада бере участь від планування – першої конференції – до самих навчать із залученням військ", – говорить Олена Слободянюк, офіцер прес-служби ЛітПолУкрБригади.

Робота за стандартами військових стандартів НАТО – пріоритет для оборонної системи України. Київ заявив про свій намір доєднатися до альянсу у майбутньому. А зважаючи на неспинну Кремлівську агресію, такі навички потрібні для оборони України. Очільник оборонного відомства України пропонує розшити діяльність бригади та зробити ЛітПолУкрБриг частиною миротворчих місій НАТО.

"Залучення бригади до виконання міжнародних операцій та місій, наприклад, операція Косово. Реалізація цієї ініціативи потенційно сприятиме підсиленню міжнародного іміджу бригади та підтвердить незворотність процесів інтеграції України в євроатлантичну систему колективної безпеки", – розповідає Андрій Таран, міністр оборони України.

Рішення про створення ЛітПолУкрБригу було своєчасним, виваженим та далекоглядним, вважають у НАТО. Військове об’єднання та його успішна робота збільшують шанси України на членство в альянсі.

Литовсько-польсько-українська бригада оберігає спокій у центральній та східній частинах Європи. Три країни – одна мета: співпраця заради миру та протидія агресії Російської Федерації.

Оксана Денисюк, Ігор Антонюк, "5 канал. Твій. Український"

Попередній матеріал
"Україна почала віддавати шматки суверенітету": Климпуш-Цинцадзе про переговори влади по Донбасу
Наступний матеріал
Україні треба завершити реформи, які були запущені в 2014-2015 роках – політолог
Loading...

Псевдовибори і нав'язування "угод": як Кремль загарбав країни Балтії у 1940 році

"Лукашенко шукає уявні загрози": Литва пригрозила жорсткою відповіддю в разі закриття кордону

Сейм Литви проголосував за визнання Тихановської єдиним президентом Білорусі

"Підлість і боягузливість": міжнародна спільнота відреагувала на отруєння Навального "Новачком"

Білоруси, які ставили пісню Цоя "Перемен" на мітингах, виїхали до Литви – розповіли про знущання з боку правоохоронців

МЗС Литви внесло до санкційного списку Лукашенка та 117 білоруських чиновників