Черговий обвал на азійських фондових ринках (РЕПОРТАЖ)

  Рекордсменом сьогоднішнього падіння стала Гонконзька біржа – тамтешні котирування знизились майже на 13 відсотків. Південна Корея оголосила про низку невідкладних заходів для поліпшення ситуації - влада знизить податки та не проситиме допомоги у Міжнародного валютного фонду. Тим часом японці вже почали відчувати перші наслідки фінансової кризи. По їхніх кишенях боляче вдарив крах американського банку "Леман Бразерс" - з якого власне і почалася світова лихоманка.
  Після закриття відділення "Леман Бразерс" у Японії, місцеві пенсіонери втратили свої гроші, а разом з цим - упевненість у майбутньому. Адже саме до цієї установи держава раніше вклала чималі кошти для літніх людей. А тепер - після банкрутства, розлетілися і надії на забезпечену старість.

  Каору Такеморі, аудитор: "Крах цього американського банку був для нас шоком. Ми ще сподіваємося отримати усі наші гроші. Але вже зараз доводиться запевняти кожного пенсіонера, що про нього потурбуються і у жодному разі не залишать напризволяще".

  Тим часом сусідня Південна Корея - вживає радикальних заходів, щоб урятуватися від кризи. Найближчим часом у країні зменшать податки, скоротять державне регулювання економіки, а також забезпечать достатню кількість валюти. Окрім того, Центробанк Південної Кореї значно знизив облікову ставку – тепер вона становить 4 цілих 25 сотих відсотка. Також Сеул має намір посилити фінансову співпрацю з Китаєм та Японією. Фінансова криза не переросте в економічну – переконаний президент країни.

  Лі Мен Бак, президент Південної Кореї: "Ми діємо, і цю кризу ми подолаємо. Вже наступного року ми усі відчуємо позитивні наслідки зменшення податків".

  Попри зусилля керівників азійських країн фондові майданчики і надалі лихоманить. Токійський та Шанхайські індекси обвалилися на 6 відсотків. Своєрідний рекорд і на Гонконзькій біржі – там котирування впали майже на тринадцять відсотків. Торги у Росії сьогодні не відкриватимуть. Через різкий обвал минулого тижня Федеральна служба з фінансових ринків вирішила відновити їх лише у вівторок.

  Дзвіна Погребенник, 5 канал
  Попередній матеріал
  Німецькі музики заграли на... авті
  Наступний матеріал
  Богослужіння у церкві Спаса на Берестові можуть зашкодити унікальним фрескам XII століття
  Теги:
  Loading...