Через хмари попелу від виверження Пуєуе знову скасували рейси

  Чилійський вулкан не вгамовується. Через хмари попелу від виверження Пуєуе знову скасували рейси у міжнародних аеропортах Аргентини та Уругваю. Паралізовано повітряне сполученя між Австралією та Новою Зеландією. Десятки тисяч туристів застрягли у залах очікування. Пуєуе прокинувся четвертого червня у Чилі. Евакуювали щонайменше чотири тисячі людей. А в сусідній Аргентині під загрозою зриву туристичний сезон. Попіл вкрив гірськолижні курорти.

  Аргентинці взялися за лопати. У зимовий сезон вони прибирають не сніг, а попіл. Він повсюди, на дахах приміщень, машинах і дорогах. Виною всьому чилійський вулкан Пуєуе. Він  викинув у повітря хмари попелу, які стали на заваді польотам в Австралії і країнах південно-американського континенту. В Аргентині та Уругваї кілька днів тому відновили рейси. Однак, напередодні знову скасували. Туристичний сезон на гірсько-лижних курортах опинився під загрозою зриву.

  Марсело Каскон, мер міста Сан-Карлос-де- Барілоче: "Туризм -  це єдине джерело наповнення бюджету. Аеропорт ще й досі закритий, а це означає великі проблеми для міста, адже туристи не можуть до нас потрапити у розпал сезону".

  Роберто Алонсо, мер міста Ла-Ангостура: "Ми боїмося навіть думати про збитки, але те, що вулкан ударив по туристичній галузі  -  це можемо сказати напевно. Він зіпсував нам початок туристичного сезону".

  Потерпає від вулканічного попелу і сільське господарство Аргентини. У річках та озерах, забруднених вулканічним попелом, гине риба. Фермери нарікають, що не можуть напоїти худобу -  не залишилися чистих водойм.

  Алехандро Курилак, приватний підприємець: "Як і решта мешканців ми постійно прибираємо попіл. Ми вже 15 днів живемО наче в сірому тумані. І усе через чилійський вулкан, який не вгамовується".

  Коли саме скінчиться виверження вулкана, що зіпсував плани на подорожі десятків тисяч пасажирів і наробив лиха аграріям, прогнозів наразі немає. Чилійські фахівці заявляли, що Пуєуе змінить гнів на милість вже за три дні після виверження. Минуло 2 тижні, а вулкан і досі не вгамовується. 

  Ганна Ільїних, "5 канал"   

  Попередній матеріал
  Червоний прапор у День Перемоги - поза законом [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Під Києвом відбуваються змагання "Антитерор-2011" [репортаж, відео]
  Теги: