Червоний прапор у День Перемоги - поза законом [репортаж, відео]

  Червоний прапор у День Перемоги - поза законом. Рішення остаточне і оскарженню не підлягає - оголосив Конституційний суд. Феміда постановила: скандальний закон був ухвалений із процедурними порушеннями, а державні символи України - герб, прапор та гімн - чітко прописані в Конституції, червоного стяга серед них немає.

  Як ухвалення закону про прапор перемоги, так і його скасування розбурхало неабиякі пристрасті. Поки Конституційний суд оголошував вердикт, під його будівлею встигли побитися ідеологічні опоненти.

  ***

  Свободівці прийшли під Конституційний суд - ще до виголошення рішення. Були готові навіть піднімати хвилю опору по всій Україні, якщо служителі Феміди визнають червоний прапор - законним. 

  Для свободівців стало несподіванкою позитивне рішення тлумачів основного закону. Воно є обов`язковим і не може бути оскаржене. Судді наполягають: у конституції визначено вичерпний перелік державних символів і червоний прапор таким не є. Більш того, зміни до закону приймали з порушенням процедури.

  Анатолій Головін, голова Конституційного суду України: "Була порушена визнана основним законом процедура. закон прийнято на пленарному засіданні ВР 21 квітня кількістю голосів народних депутатів, яка є меншою ніж дві тритини конституційного складу Верховної Ради".

  Щойно оголосили рішення, під стінами Коснтитуційного суду сталася сутичка. Перепало - комуністу Юрію Соломатіну. Колишній народний депутат встиг навколо суду намотати 4 кола на авто з червоним прапором. На 5, коли зупинився на перехресті, прихильники Свободи відібрали у нього стяг та почали його рвати. Правоохоронці забрали прапор та відділи власнику. 

  Колишнього депутата інцидент не вгамував. Він зупинився посеред дороги, створивши аварійну ситуацію, щоби дати інтервю журналістам.

  Юрій Соломатін, член КПУ: "Как  советский патриот,  и советский комунист, помню об этом наследии и никогда от этого не отрекусь. Я один в поле воин, но придет время и на моей стороне будут тысячи бойцов".

  Сутичка коштувала Соломатіну забитого ліктя. Чоловік стверджує, це зробили молодики зі "Свободи". Ті ж все заперечують.

  Кирило Семенов, член ВО "Свобода": "Лікоть він розірвав, коли намагався забрати прапор. Від нього і поцарапався. "Свободівці до цього не причетні".  

  На знак підтримки рішення суду активісти народної партії розгорнули величезний державний прапор перед Верховною Радою. Лідер цієї політичної сили Юрій Костенко власне і є автором подання до суду. Але його прихильники не зовсім задоволені. Кажуть, суд прибрав не всі суперечливі положення.

  Іван Заєць, перший заступник голови УНП: "Ті положення, які визначають опис прапора Перемоги, де зафіксована офіційна символіка тоталітарного режиму вони залишили - це таке двояке рішення і комуністам і демократам".   

  Дар`я Безродна, Юлія Фінгарет, Олексій Іванченков, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Влада КНР закрила Тибет для туристів
  Наступний матеріал
  Через хмари попелу від виверження Пуєуе знову скасували рейси
  Теги: